Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

David Brown odhaluje další unikátní Speedback Silverstone Edition

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 1. 2022 • 14:57
16
Zobrazit náhledy (16)
David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition

Nejnovější přírůstek do limitované série deseti retro-GT má v kufru schovanou piknikovou sedačku.

Společnost David Brown Automotive představila další unikát z exkluzivní limitované série Speedback Silverstone Edition, která byla potvrzena již v roce 2018 s úmyslem postavit pouze deset velmi exkluzivních vozů.

Nejnovější přírůstek, jehož ruční výroba měla trvat přes 8000 hodin, by měl zamířit k zákazníkovi do Asie a jeho karoserii zdobí nádherný černý lak v unikátním odstínu „Black Metallic“, jehož nanášení trvalo dlouhých osm týdnů. Příjemný kontrast s černou barvou pak dotváří detaily z ručně broušeného hliníku.

Video se připravuje ...

Specialitou vozu by měly být černobílé plaketky na karoserii, které vytvářel umělecký šperkař z Birminghamu. V podbězích jsou pak 20“ litá kola Afterburner, která stylovému kupé propůjčují lehce agresivní a dynamický vzhled.

V kabině zaujmou kožené sedačky v ústřicovém odstínu, které nabízí funkci chlazení i vyhřívání, zatímco palubní desku a dveře zdobí dřevěné dekory s otevřenými póry. Specialitou vozu by měly být tryskami inspirované výdechy ventilace s dekorem broušeného chromu a částečně odhalené kovové části vozu.

Budoucí majitel si navíc do kufru nespecifikoval stylový piknikový set. V podlaze zavazadelníku je tak ukrytá kompaktní výklopná lavička, čalouněná kůží, na jejíž zadní straně je kožené pouzdro na lahev whisky, sada skleniček a zakázkově vyrobená vlněná deka.

Pod kapotou Speedbacku, který je postaven na platformě Jaguaru XKR a jeho inspirací je klasický Aston Martin DB5, se ukrývá 5,0litrový motor V8 přeplňovaný kompresorem, jehož výkon se pohybuje okolo 600 koní.  Na 96 km/h by měl vůz zrychlovat okolo 4,2 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h.

Vlastnit podobně exkluzivní vůz ale pochopitelně není nic levného. Základní cena před zdaněním a vlastně jakýmikoliv požadavky klienta je 620.000 liber, tedy cca 18,1 milionu korun. Individualizaci a růstu cen podobně luxusních vozů se přitom meze nekladou.

Související články

Témata
Články odjinud