Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

David Brown Project 2 bude retro jako Speedback GT

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 3. 2017 • 11:43
70
1
Zobrazit náhledy (70)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Britská společnost David Brown Automotive oficiálně oznamuje, že připravuje premiéru a zahájení výroby nového modelu. Novinka má opět spojovat klasické tvary s moderní technikou.

David Brown Speedback GT, kombinující linie šedesátých let s technikou Jaguaru XKR, představila společnost David Brown Automotive na jaře roku 2014.

Nyní o tři roky později chce tato britská firma navázat na svou prvotinu novinkou, která prozatím nese pouze interní označení Project 2. Podle zveřejněných informací má i tento model, který bude teprve druhý v historii značky, vsadit na linie inspirované britskými sportovními automobily šedesátých let dvacátého století.

K technice ukryté pod jeho karoserií prozatím nejsou k dispozici žádné bližší informace, ale očekává se, že bude podobně jako u modelu Speedback GT využito základu v podobě některého z vozů značky Jaguar. Jako nejpravděpodobnější se pak jeví F-Type, ale jaká je skutečnost se dozvíme až při představení nového modelu mladé britské značky.

David Brown Automotive v květnu letošního roku plánuje spuštění provozu ve svém novém sídle v Silverstone a zároveň s ním se máme dočkat představení nového modelu, jehož dodávky zákazníkům mají být spuštěny letos v září.

Pod kapotou všech doposud vyrobených kupé Speedback GT byl uložen kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5,0 litru, výkonu 375 kW (510 k) a točivém momentu 625 N.m, spolupracující se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Kupé dlouhé 4,77 m, široké 2,09 m, vysoké 1,32 m a s pohotovostní hmotností 1920 kg zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,8 s, má maximální rychlost elektronicky omezenu na 250 km/h a jeho spotřeba paliva v kombinovaném provozu je 12,3 l benzinu na 100 km.

Témata
Avatar - netcar.xx
29. 3. 2017 09:59
Na fotkách
19 a 22 to vypadá jak rozplizlej Mini. Je spousta vkusnějších a hezčích replik.