Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Designéři Bentley slibují statečný vzhled elektromobilu

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 3. 2020 • 10:55
17
2
Zobrazit náhledy (17)
Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT

Na první elektromobil Bentley si ještě pár let počkáme, přesto už jej designérský tým automobilky pozvolna vyšívá. A prý se máme na co těšit.

I ty nejluxusnější automobilky se v příštích letech chystají proniknout na trh čistě elektrických vozidel. Výjimkou není ani Bentley, které se teď o chystaném bateriovém voze rozhovořilo více. Jeho vzhled nastínil už koncept EXP 100 GT představený loni, a zdá se, že před designéry stojí opravdu velká výzva.

„Aktuálně s elektromobilem experimentujeme. Je to obrovský krok vpřed. Stále to bude Bentley, ale proporčně půjde o zcela jiné auto,“ uvedl šéfdesignér Stefan Sielaff, který se neostýchal ani zhodnotit výtvory konkurence.

„Když se podíváme na Taycan, stále je to Porsche. Podíváme-li se na Teslu, nevypadá nikterak dramaticky. Jako designér obdivuji BMW za stvoření i3, ale když hovoříme se zákazníky, říkají, že je to ošklivé auto,“ uvedl Sielaff, jehož elektrického výtvoru bychom se měli dočkat v roce 2025, což už prý bude doba, kdy budou technologie na dostatečné úrovni.

„Akumulátory jsou klidně šestkrát dražší než motor a motor je dvacet procent ceny auta. Matematika říká, že takové auto se značně prodraží. Elektromobily jsou drahé právě kvůli bateriím,“ uvedl před časem generální ředitel automobilky Adrian Hallmark.

Jen připomeňme, že koncept EXP 100 GT byl exemplářem se čtyřmi elektromotory, výkonem 986 kW a 1500 newtonmetry točivého momentu. Stovku 5,8 metru dlouhá limuzína zvládla za 2,5 sekundy, to všechno při pohotovostní hmotnosti 1900 kilogramů. Maximální rychlost se mohla vyšplhat až na 300 km/h. Takové parametry asi v sérii očekávat nemůžeme, přesto se Bentley určitě bude chtít vyznamenat zajímavými čísly.

Související články

Témata
17. 3. 2020 17:16
interier
mi spíš než statečně, připadá přímo katastroficky :-)
Avatar - kari.laz
17. 3. 2020 16:43
Statečný vzhled...
Bez statečného motoru a rozhodně to není krok vřed, ale maraton zpět. Jen blázen si může myslet, že nahrazení krásně znějícího dvanáctiválce nebo bublajícího osmiválce pohonem z drezíny je krok vpřed.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud