Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dodge poodhalil nové SUV pro Mexiko, kořeny má v Číně

Ondřej Mára Ondřej Mára 12. 9. 2021 • 20:34
48
1
Zobrazit náhledy (48)
GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC GA4 GAC GA4 GAC GE3 GAC GE3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS4 GAC GS4 GAC GS4 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5_gs5_21 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5gs5_80 GAC GS5 GAC GS8 GAC GS8

Nové SUV Dodge je podle všeho pouze přeznačkované SUV čínské automobilky GAC.

Automobilka Dodge je často vnímána jako jeden ze symbolů amerického automobilového průmyslu, mimo svůj domovský trh ovšem někdy nabízí i modely, se kterými toho moc společného nemá. A teď nemyslíme vozy postavené na technice koncernu Stellantis, kterého je součástí.

Například před lety nabízel Dodge na mexickém trhu model Attitude, který by ale při bližším pohledu mohl být známý i evropskému pozorovateli. Jednalo se totiž o přeznačkované Mitsubishi Attrage, tedy malý sedan odvozený od modelu Space Star.

Před pár dny se pak Mitsubishi na sociálních sítích pochlubilo fotkami maskovaného SUV, které má opět směřovat na mexický trh. A opět nebude z vlastní dílny. Zámořští kolegové totiž i pod fólií jasně identifikovali tvary čínského SUV GAC GS5, které už se navíc prodává i na jiných trzích Latinské Ameriky.

Vůz nejspíš dostane upravenou masku, více korespondující s modely Dodge, a nové označení. Přední i zadní světelné podpisy ale evidentně zůstaly stejné a s největší pravděpodobností se nezměnily ani žádné panely karoserie.

Shodná by pak měla být i pohonná jednotka, kterou u modelu GS5 tvoří 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu cca 150 koní s nejvyšším točivým momentem 234 Nm. Přenos výkonu na kola by pak měla zajišťovat osmistupňová automatická převodovka, kterou nejspíš Dodge také zachová.

Nově poodhalený model ovšem není nejočekávanějším SUV, na kterém by měla značka Dodge pracovat. Podle některých zvěstí totiž automobilka oživila jméno Hornet, které by mělo nést její první plug-in hybridní SUV. I v tomto případě však půjde o sdílený model – jeho technickým základem by totiž měla být Alfa Romeo Tonale.

Související články

Témata
12. 9. 2021 19:58
Tak Dodge anebo Mitsubishi?
"..Před pár dny se pak Mitsubishi na sociálních sítích pochlubilo fotkami maskovaného SUV, které má opět směřovat na mexický trh.." - tak bude to Dodge anebo Mitsubishi..? ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud