Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dopravní policie pořídí nové stíhací vozy, celkem jich chce mít čtyřicet

Jan Mička Jan Mička 18. 3. 2015 • 17:01
17
97
Zobrazit náhledy (17)
Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb
Česká dálniční policie dostane nové stíhací automobily. V rozhovoru pro Rádio Impuls to řekl ředitel „dopraváků“ Tomáš Lerch.

Je tomu už několik let, co české dálnice a hlavní tahy brázdí stíhací policejní vozidla. Po Fordech Mondeo ST220 (působí od konce roku 2003), které u nás můžete i navzdory vysloužilému stavu stále občas potkat, přišly silnější Volkswageny Passat s motory 3.6 FSI 4Motion a na konci roku 2013 jejich řady začaly doplňovat Škody Superb 3.6 FSI 4x4. Ty jsou sice výkonově o něco slabší, zároveň však pohodlnější než vozy v Německa.

Superby to ale podle všeho nekončí. Jak totiž řekl v rozhovoru pro Rádio Impuls ředitel dopravní policie Tomáš Lerch, je v plánu doplnit řady stíhacích vozidel o další exempláře. Celkem jich chce mít policie čtyřicet, ovšem model, požadovanou specifikaci či předběžné datum rozšíření vozového parku však sděleno nebylo. V současné době je na každém dálničním oddělení minimálně jedno rychlé vozidlo, dá se tedy předpokládat, že nové vozy posílí nejvytíženější z nich.

Pro dopravní policii to bude za poslední rok a půl již potřetí, co získá nové stíhací vozy. Éra Škody Superb 3.6 FSI 4x4 se začala psát v prosinci 2013 (tehdy bylo předáno sedm novotou vonících exemplářů), v dubnu loňského roku flotilu doplnily tři, a v prosinci dalších sedm vozů. Vzhledem k tomu, že je nové vozy průběžně nahrazují vysloužilé Passaty, nelze přesně určit, kolik „stíhaček" nakonec dopravní policie pořídí.

Související články

Témata
24. 3. 2015 21:51
Re: Mýtné brány
Z hlediska bodů je každé naměření vyšší než povolené rychlosti bráno jako samostatný přestupek, k žádnému sčítání nedochází. Je na to myslím rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. Pokud by nezměnili zákon, platilo by to i pro nepřetržité úsekové měření. Jen za stávající situace není moc pravděpodobné, že tě změří vícekrát za jednu cestu (ale může se to stát).
Avatar - KubikCv
20. 3. 2015 23:32
Re: Cajtské auta
no nevím...kamaráda ulovili o půlnoci na hradecký dálnici kde nebyla ani noha a jel 150...
20. 3. 2015 13:15
Re: Mýtné brány
Treba zrusit MPR mimo obce a bude klud. >:-[]
Avatar - JohnyRnR
20. 3. 2015 09:47
Re: Mýtné brány
jj, však ona umí 160 km/h a to ani zdaleka není nejsilnější verze, ale ta spotřeba je pak naprosto pekelná >:-[] A souhlas, chybějící čáry na frekventovaných silnicích jsou další věcí, která je mnohem nebezpečnější, než rychlost.
Avatar - petr164
20. 3. 2015 09:09
Úsekové měření
Problém úsekového měření je, že na delších úsecích nepostihne ty, co na této trase vjedou a nebo odbočí mimo. Tohle zneužívají mladí střelci u Vídně a je to dost opruz. Ono s rostoucí elektronizací v autech se spíš nabízí využít monitoringu GPS nebo jiných datových vysílačů a senzorů, jenže to už pak bude lepší rovnou autopilot...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku