Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ekonomický Mercedes-Benz Actros F. V hlavní roli poměr cena/výkon

Ladislav Černý Ladislav Černý 31. 3. 2021 • 10:18
30
Zobrazit náhledy (30)
Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F Mercedes-Benz Actros F

Stuttgartská značka odhalila nový model Actros F s důrazem na poměr cena/výkon, který je zejména ve východoevropských zemích důležitý.

Nákladní automobil je pro všechny dopravce především dopravní prostředek používaný za účelem zisku. To odpovídá DNA kapitalismu honícího se zejména za finančním ziskem. Všichni dopravci však nevyžadují nejnovější bezpečnostní i ekonomické prvky u nákladních vozidel, protože je při vstupní investici považují za zbytečnou zátěž.

Proto Mercedes-Benz představil ekonomický model Actros F, který například postrádá vnější kamery a navzdory dálkovému určení používá klasická vnější zpětná zrcátka. Změn je však hodně, a proto se na ně pojďme podívat postupně.

Nový Actros F je doslova předurčen například pro všechny dopravce, kteří se záměrně rozhodují pro užitková vozidla s hvězdou, nepotřebují však bezpodmínečně všechny inovace nejnovější generace tohoto modelu. Středem jejich zájmu jsou nákladní vozidla s atraktivním poměrem cena/výkon a DNA značky Mercedes-Benz Trucks.

Bez kamerových zrcátek

Vozidlo nabízené v 17 různých verzích výhradně s levostranným řízením, je ideální pro klasickou a regionální dálkovou dopravu, a to především pro soupravy s výměnnými nástavbami, jako hákový nakladač nebo vozidlo pro přepravu sypkých materiálů. Proto byl kromě nejvyšší možné funkčnosti pro provozovatele vozových parků kladen velký důraz také na vysoký komfort pro řidiče. Nově uspořádaná kabina ve variantách Streamspace nebo Bigspace nabízí díky šířce 2,5 metru a výšce středového tunelu 12 cm v této třídě výborný vnitřní prostor. Kromě toho umožňuje nízko umístěnou podlahou snadné nastupování jen po třech schůdcích.

Nový Actros F disponuje ve standardní výbavě mimo jiné přístrojovou deskou Classic a běžnými vnějšími zpětnými zrcátky ze skla. Ve spojení s navigačním systémem, automatickou klimatizací a několika dalšími prvky výbavy na přání může být vozidlo vybaveno uživatelsky přívětivou přístrojovou deskou Multimedia Cockpit s 10“ displejem a multifunkčním volantem, která se dodává i pro nejnovější generaci Actrosu.

Další prvek výbavy na přání tvoří nové předvídavé řízení hnacího řetězce Predictive Powertrain Control, které přizpůsobuje automatizované řazení topografii trasy a ve spojení s precizně sladěnou strategií řazení umožňuje další úspory paliva. Actros F může být na přání vybaven také asistentem pro odbočování.

Výbava zahrnuje také bezpečnostní systémy, mezi něž patří například asistent pro nouzové brzdění, Active Brake Assist, páté generace (ABA 5) a asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu. Tyto asistenční systémy se dodávají od ledna letošního roku standardně na všech evropských trzích, kde jsou legislativou požadovány.

Fleetboard vždy

Standardně také dostanete telematický systém Fleetboard, který poskytuje dopravcům v reálném čase generovaná data o jejich vozidlech. Provozní hospodárnost vozového parku zvyšuje inteligentní síťové propojení řidiče, vozidla a zakázky. Ve zvláštní míře to pak platí pro rozšířené služby Fleetboard s novou uživatelskou plochou, které se dodávají na přání.

Pro provozovatele vozových parků je v každodenním provozu zásadní také možnost včasného rozpoznání eventuálních závad a jejich odstranění. V této souvislosti nabízí Actros F v oblasti konektivity intenzivní péči o zákazníky v rámci programu Mercedes-Benz Uptime.

Doplňky

Nabídku služeb pro Actros F završují individuálně konfigurovatelné servisní pakety a na míru střižená řešení v oblastech leasingu, financování a pojištění. Důkazem je například servisní smlouva Mercedes-Benz Completemile, která je také dostupná pro další modely Actros, Arocs a Atego.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku