Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrická dodávka VW možná vzkřísí ikonické jméno z dob hippie

Ondřej Mára Ondřej Mára 29. 6. 2020 • 17:24
38
2
Zobrazit náhledy (38)
Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen I.D. Buzz Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ

Automobilka si nechala registrovat jméno pro elektromobil, které odkazuje na zlatou éru hippie.

Volkswagen v minulosti představil několik zajímavých elektrických konceptů z nové modelové rodiny ID., z nichž už některé přetavil do produkčních modelů. Letos už se tak začal vyrábět a prodávat elektrický hatchback ID. 3, zatímco příští rok má dorazit elektrický crossover ID. 4.

Zřejmě největší popularity mezi elektrickými koncepty se ale dočkal koncept elektrické dodávky ID. Buzz, který automobilka představila začátkem roku 2017. O něco později pak automobilka potvrdila, že skutečně počítá s jeho výrobou. A produkční verze by se neměla od konceptu příliš lišit

Podle posledních informací by mola být výroba elektrického busíku zahájena již v roce 2022, kdy by měl zamířit i na trhy. Na informace o technických parametrech je samozřejmě příliš brzy, při představení konceptu ale automobilka počítala s výkonem až 275 kW a dojezdem až 600 kilometrů.

ID. Buzz, respektive jeho produkční verze, by měl být dostupný jak v užitkové verzi, tak ve verzi osobní, která nabídne vysoce variabilní a současně útulný interiér. Podle všeho bychom se ale mohli dočkat i verze prémiové, jejíž jméno již možná uniklo do světa.

Jak totiž upozornil jeden z uživatelů diskusního fóra VW ID TALK, automobilka si nedávno u evropského patentového úřadu zažádala o registraci označení e-Samba.  Model Samba přitom fanouškům Volkswagenu Bus jistě netřeba připomínat.

V první generaci tohoto ikonického modelu, který se vyznačoval například dvoudílným šípovitým předním oknem a velkým logem automobilky na přídi, se totiž jednalo o nejluxusnější provedení. Jeho specialitou pak byla malá okénka dokonce i ve střeše.

Ze samotné patentové žádosti se toho bohužel moc dalšího nedozvíme. Ostatně ani není zřejmé, zda bude název využit skutečně pro nový elektromobil ID. Buzz, nebo speciální edici první generace busíku přestavěného na elektromobil.

Snaha oživit legendární jména z minulosti by pak mohla k novým elektromobilům Volkswagen přitáhnout pozornost a dost možná i nostalgicky smýšlející zákazníky, kteří budou ochotni dát novince šanci už jen kvůli jejímu názvu a snaze připomenout jednu z ikon dob hippie.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
30. 6. 2020 09:30
Tento elektrický krám vzkřísí leda tak ...
... howno.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud