Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrické Mini dorazí ještě letos. Dojezdem zrovna neohromí

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 3. 2019 • 07:01
18
11
Zobrazit náhledy (18)
Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept Mini Electric Concept

Na chystané elektrické Mini si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Nyní o sobě prozrazuje alespoň první várku informací.

Automobilka Mini nedávno uspořádala malou sešlost, na které oficiální cestou prozradila první informace o chystaném elektromobilu. Název zatím zůstává tajemstvím. Říká se mu Electric, ale podle posledních zpráv by mohl dostat jméno Cooper SE.

Co už ale tajemstvím není, to jsou vybrané technické údaje, které příliš nepřekvapí. Elektrický miník dostane techniku shodnou s BMW i3s. Elektromotor v útrobách tedy poskytne výkon 135 kW a 270 newtonmetrů točivého momentu. Informace o maximální rychlosti a akceleraci na stovku zatím nemáme, ale podle všeho by mělo jít o obdobné hodnoty, jakými se chlubí konvenční Cooper S.

Vůz bude vznikat v Oxfordu, akumulátory však dodá čínská firma CATL. Obdobně jako u modelu i3s budou mít baterie kapacitu 33 kWh. Na celkové hmotnosti přidají nějakých 200 kilogramů, což není zrovna málo, vhodné rozmístění baterek však může přinést nižší těžiště a lepší jízdní vlastnosti.

Poslední prozrazenou informací jen dojezd na jedno nabití, jenž by se měl dle nové metodiky WLTP pohybovat okolo 235 kilometrů. To není zrovna moc, vzhledem k tomu, co už dnes umí nabídnout konkurence. Zahájení výroby je naplánováno na listopad tohoto roku, první vozy dorazí k zákazníkům počátkem roku příštího.

video

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
24. 3. 2019 12:59
kapacita
i3s má aktuálně 42kWh baterii ne 33
Avatar - speedfred
24. 3. 2019 12:19
Re: Tedy pro cestu do Splitu již téměř ideální dojezd
Každého vec kde utratí svoje dengy, nie ? Ja by som si to tiež nekúpil.
23. 3. 2019 20:58
Hruoza
Toto si moze kupit len clovek , co vie o autach velky prd.
23. 3. 2019 18:51
Re: Tedy pro cestu do Splitu již téměř ideální dojezd
Ale, že toho hodně ušetřím na palivu, když budu jezdit jen okolo komína >:D
23. 3. 2019 18:39
Re: 200 kg baterek na 235 km...
jsem zvědav, kdy tahle ekobublina splaskne ;-) Tyhle parametry by mě ke koupi téhle malé ekoškatule nepřesvědčila. To snad raději ten 3hrnek...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku