Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Hummer připomíná tajemný „Krabí režim“

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Automobilka GMC se připomíná se svým tajemným „Krabím režimem“, který dostal i vlastní logo.

Koncem července vydala automobilka GMC další spot věnovaný na elektrickému Hummer EV, ve kterém připomněla odhadovaný výkon 1000 koní, točivý moment až 15592 N.m nebo schopnost akcelerovat z 0 na 96 km/h v čase okolo 3 sekund. Kromě toho však poodhalila i design vozu, přidala označení nových funkcí / vlastností a zmínila i důležitá data.

Kromě speciální Ultium baterie, rychlého nabíjení a odnímatelných střešních panelů se přitom na obrazovce objevila i označení jako „Adrenalinový režim“ a „Krabí režim“. Od toho prvního si nejspíš všichni slibujeme důraz na maximální výkon, jenže k čemu má být „Krabí režim“ zůstávalo záhadou.

K jejímu rozluštění by však mohl přispět nedávný příspěvek automobilky na Twitteru, kde zveřejnila logo oranžového kraba s nápisem Hummer EV v osmiúhelníku. Obrázek přitom doplnila větou „Skuteční revolucionáři si vytvářejí vlastní směr“.

Kombinace příspěvku, grafiky a prvních informací o technice Hummeru tak naznačuje, že by se nový vůz mohl umět pohybovat nejen rovně, ale i bokem. Toho by automobilka mohla docílit například instalací systému řízení zadních kol, který bude schopen kola vytočit ve větším než obvyklém úhlu. Jejich pohon by pak mohly zajišťovat nezávislé elektromotory.

Podobnou schopnost již v současnosti nabízejí některé užitkové stroje a speciální technika určená pro bezpečnostní či záchranné složky. Funkce natáčení zadní nápravy by navíc elektrickému Hummeru mohla pomoci i při manévrování ve městě a u nabíječek.

Elektrický Hummer by však mohl nabídnout i podobnou funkci, jako je Tank Turn/Tank Steer (otáčení ve stylu tanku) u model Rivian R1T. Ten totiž dokáže díky nezávislému pohonu všech kol roztočit kola na jednotlivých stranách vozu opačnými směry, díky čemuž je schopen se otočit prakticky na místě. Tedy samozřejmě za předpokladu, že není na pevném podkladu.

GMC tak zkrátka připomíná, že se s novým Hummerem rozhodně máme na co těšit. Jeho odhalení je přitom naplánováno již na podzim tohoto roku, přičemž první kusy zamíří k zákazníkům na jaře roku příštího.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme