Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Hummer ukazuje WTF mód. Stovku v něm dá okolo 3 sekund

Jan Zajíc Jan Zajíc 4. 7. 2021 • 06:51
44
1
Zobrazit náhledy (44)
GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV

Nový elektrický Hummer nabídne speciální jízdní režim, který řidiči umožní využít veškerý potenciál pohonné soustavy. Podívejte se, co to s autem udělá.

Jízdní mód se jmenuje "Watts to Freedom" (tedy něco jako "watty ke svobodě") a používá se pro něj také známá zkratka WTF, která má však původně poněkud jiný význam. K novému režimu se ale vlastně také hodí. Mód WTF totiž z Hummeru dělá až překvapivě rychlou bestii.

Watts to Freedom je vlastně variací na launch control a standardně ho dostanou majitelé pick-upu v exkluzivní edici Edition 1 s největším výkonem, který dosahuje 746 kW.

Po aktivaci režimu se Hummer díky vzduchovému odpružení sníží o 51 milimetrů, načež řidič dostane prostřednictvím digitálního přístrojového panelu pokyn zadupnout brzdový i "plynový" pedál. Pak už stačí jen uvolnit levou nohu a velký elektrický pick-up vystřelí vpřed.

Výrobce tvrdí, že Hummer v tomto módu zvládne zrychlení z klidu na 60 mil v hodině (96 km/h) za nějaké tři sekundy. A to je opravdu úctyhodný výkon.

Elektrický Hummer dorazí na severoamerický trh letos na podzim, nejprve právě ve vrcholném provedení Edition 1, které startuje na částce 112.595 dolarů, což je v přepočtu asi 2,4 milionu korun. Zajímavé přitom je, že tato úvodní edice už je zřejmě rozebraná.

Příští rok se začne prodávat slabší varianta 3X za 99.995 dolarů (2,16 mil. Kč) s výkonem 619 kW, v dalších letech budou následovat ještě dostupnější verze. V roce 2023 Hummer dorazí také jako SUV se základní cenou 105.595 dolarů (2,28 mil. Kč).

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
5. 7. 2021 12:39
WTF
Velmi, velmi výstižný název této funkce (a fakt teď nemám na mysli "Watts to Freedom").

Většinou docením sofistikované evropské sporťáky. Ale není nad to, občas si odfrknout a obdivovat nesmyslně přemotorovaný, krychloidní ingot o váze lehkého náklaďáku.

Velký kluci potřebují velký hračky ;-)