Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický sporťák DS E-Tense se projel slavným obchodním centrem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 10. 2017 • 10:33
18
2
Zobrazit náhledy (18)
DS E-Tense DS E-Tense DS E-Tense DS 7 Crossback DS 7 Crossback DS 7 Crossback DS 7 Crossback DS 7 Crossback DS Urban Store DS Urban Store DS Urban Store DS Urban Store DS Urban Store
Francouzská značka DS stojí za vznikem krátkého propagačního snímku, jehož hlavními hrdiny jsou závodník Sam Bird, koncept E-Tense a nový crossover DS 7 Crossback.

Francouzská značka DS prostřednictvím svého nového krátkého filmu vedle svých sériových i koncepčních vozů a aktivit v seriálu Formule E hodlá upoutat pozornost ke svému obchodu DS Urban Store, umístěnému v londýnském nákupním centru Westfield Stratford City, v němž je víc než 300 obchodů.

Hlavní pozornost k sobě ovšem strhává koncept DS E-Tense. Toto elektřinou poháněné kupé mělo světovou výstavní premiéru již na loňském autosalonu v Ženevě, kde vedle linií své karoserie přitahovalo pozornost i svou technikou a jízdními výkony.

Pohonný systém konceptu disponuje nejvyšším výkonem 300 kW a točivým momentem 560 N.m. Tyto hodnoty mají stát za schopností akcelerovat z 0 na 100 km/h za 4,5 s a maximální rychlostí 250 km/h. Lithium-iontové baterie pak mají umožnit dojezd až 360 km na jedno nabití.

Tak trochu druhé housle zde vedle konceptu hraje novinka v podobě crossoveru DS 7 Crossback. Ten měl premiéru na letošním autosalonu v Ženevě a je zástupcem nové generace vozů značky DS.

Automobil dlouhý 4,57 m, široký 1,89 m a vysoký 1,62 m nabídne širokou paletu pohonných jednotek, z nichž ta nejvyšší, označená E-Tense (v nabídce od jara 2019) využívá zážehový motor THP s dvojicí elektromotorů a její kombinovaný výkon je 221 kW.

Za volanty obou zástupců francouzské značky pak usedl britský závodník Sam Bird, který je továrním jezdcem týmu DS Virgin Racing v seriálu Formule E.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
12. 10. 2017 08:33
Re: to vypadá parádně
Vypadá fakt perfekt,frantici koncepty vedia.
Horšie to je s výrobou a dostať to tam.
Avatar - removed
11. 10. 2017 14:52
to vypadá parádně
že by se DS divize našla? Vypadá skvěle!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku