Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektromobily dostaly vlastní kanystr, ZipCharge Go nabídne dojezd až 64 km

Ondřej Mára Ondřej Mára 5. 11. 2021 • 01:16
14
25
Zobrazit náhledy (14)
ZipCharge Go ZipCharge Go ZipCharge Go ZipCharge Go ZipCharge Go ZipCharge Go ZipCharge Go ZipCharge Go ZipCharge Go

Baterie o velikosti palubního zavazadla umožňuje po chvíli nabíjení získat dojezd dalších 32 až 64 km.

Jednou z největších obav potenciálních zájemců o elektromobily bývá dojezd na jedno nabití. Zatímco u spalovacích vozidel není problém najít čerpací stanici, případně vzít si sebou kanystr, s dobíjecími stanicemi je situace náročnější. Jejich síť není tak hustá, mohou být obsazené a natankovat si elektrickou energii do kanystru nejde. Tedy spíš nešlo.

Novinka jménem ZipCharge Go je totiž v podstatě něčím jako kanystr na elektrickou energii pro elektromobily. Klidně bychom ho ale mohli označit také za přerostlou powerbanku se specifickým konektorem Type 2 pro elektromobily. V případě potřeby totiž slibuje prodloužit jejich dojezd o cca 20 až 40 mil (cca 32 až 64 km) v závislosti na typu elektromobilu.

video

Nabíjení sice není zrovna rychlé, nabití vozu může trvat 30 až 60 minut, v případě nouze se však jedná o skvělé řešení, které je podstatně rychlejší než volání známým či odtahovky. Celé zařízení je navíc poměrně kompaktní – i díky kolečkům a madlu připomíná spíše malé palubní zavazadlo, které se snadno vejde do kufru. Jeho naložení však může být obtížnější – váží totiž cca 22,6 kg.

ZipCharge Go je zařízení pro skutečnou potřebu, které poskytuje dobíjení, jež by mělo stačit pro každodenní nájezd kilometrů,“ uvádí Jonathan Carrier, spoluzakladatel ZipCharge. „Poskytuje svobodu a odstraňuje břemeno hledání nabíječky poblíž domova, která je funkční nebo není obsazená.

Společnost ZipCharge plánuje uvést mobilní nabíječku Go na trhy v posledním čtvrtletí příštího roku. Cílit přitom bude jak na fleetové zákazníky, tak na zákazníky soukromé. Kromě možnosti prodeje za blíže neupřesněnou částku navíc zájemci dostanou možnost si zařízení jednoduše pronajímat za měsíční poplatek od cca 49 liber (necelých 1.500 Kč), jak uvádí web InsideEVs.

Související články

Témata
6. 11. 2021 15:03
Re: Tak to je čičovina
A nez to budes potrebovat, tak diky samovybijeni to bude prazdne.
Avatar - poterienko
6. 11. 2021 10:01
Re: Nezmysel kupovat si to..
Většina EV si vozí nabíjecí kabel v kufru. Takže nabiješ v každé horní dolní a stejně tak na jakékoli benzínce, pokud jsi takový de… co schválně vyjede nádrž = baterii do nuly. Ano, bude to trvat asi 2x déle než s kufrem v článku, ale zásuvky jsou prostě všude.
6. 11. 2021 09:07
Re: Powerbanka
Proč nemáš čas, ročníku 79?
5. 11. 2021 18:22
Re: No taak!
hele, to je 66kg navíc, ještě by ti to ubralo dojezd, takže bys možná nakonec ani nedojel. Ale pobavilo mě to :-[]
5. 11. 2021 18:21
Re: Jako záchrana....
Na komoru :-[] :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud