Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Faceliftovaná Honda Civic odhaluje motory. Americký hybrid se podobá našemu

Lukáš Volšický
Diskuze (33)

Americké zastoupení Hondy konečně odhaluje techniku nejnovějšího Civicu pro modelový rok 2025. Nový hybrid vypadá jako ten náš, akorát má vyšší výkon.

Nejnovější Honda Civic jedenácté generace se vyrábí teprve od roku 2021, ale už se představuje s prvním faceliftem. Japonci začínají s uvedením vylepšeného modelu na nejvýznamnějším severoamerickém trhu, kde jej zavádějí s modernějším stylingem a novou hybridní technikou. Elektrifikace se do populárního kompaktu pro Američany vrací po celém desetiletí a až na jedinou výjimku nahrazuje původní patnáctistovku s turbem.

Faceliftovaná Honda Civic Hybrid se ve Spojených státech amerických začíná nabízet v karosářských variantách hatchback a sedan. Novým technickým základem úspěšného modelu je dvoulitrový čtyřválec pracující s Atkinsonovým cyklem a spolupracující se dvěma elektromotory, díky nimž vyvine maximální výkon 149 kW (203 koní) a vrcholný točivý moment 315 newtonmetrů.

Novinka tak je silnější než evropský hybrid e:HEV o 135 kW (184 koních), ale má stejný točivý moment. Honda uvádí, že elektrifikovaný Civic je rychlejší než s původní turbodmychadlem přeplňovanou čtyřválcovou patnáctistovkou, kterou zatím ponechává pouze ve sportovněji zacílené verzi Si. Honda navíc dodává, že nejnovější modelový rok 2025 se bude prodávat pouze s bezestupňovou převodovkou CVT.

Video se připravuje ...

Spolu s novým hybridem se Civic bude prodávat i s obyčejnějším atmosférickým dvoulitrovým čtyřválcem o 118 kW (160 koních) a 187 newtonmetrech. Automobilka očekává, že na severoamerickém trhu novou elektrifikovanou verzí osloví až 40 procent zájemců o tento model. Hlavním lákadlem budou hlavně nižší provozní náklady spojené s úspornějším pohonem.

Nová Honda Civic s omlazenou tváří se poprvé ukázala už začátkem letošního roku, ale v dnešních dnech jsme se konečně mohli dozvědět i technická vylepšení. Oficiální ceník tam automobilka zatím nezveřejnila, ale očekává se, že novou hybridní variantu bude prodávat se základní cenou nižší než 685 tisíc korun.

V Česku si nejmodernější jedenáctá Honda Civic vysloužila prestižní titul Auto roku 2023 a prodává se tu výhradně s dvoulitrovým hybridem e:HEV, technicky téměř shodným s americkým modelem, se základní cenou od 849.900 Kč.

Lukáš Volšický
Diskuze (33)

Doporučujeme

Avatar - Mikesus
24. 5. 2024 12:29
Re: Re: Re: Re: hev
No já jsem našel, že se vyrábí i v Japonsku mj. Tak se ptám, kde se vyrábí pro Evropu, to jsem nenašel.
24. 5. 2024 10:04
Re: Re: Re: Re: hev
Tak honda uz v europe nema ziadne vyrobne kapacity, ked zrusili swindon, zr v je vyrabana v gac huang pu ak mam spravne info
Avatar - Mikesus
24. 5. 2024 08:56
Re: Re: Re: hev
A evropské zrv se vozi z čínské linky?
24. 5. 2024 08:48
Re: Re: Re: hev
Este raz, aky je rozdiel pre europskeho zakaznika mezdi hondou zrv zmontovanou v cine a cinskym autom zmontovanym na tej istej linke
Avatar - twistedTSD
24. 5. 2024 06:52
Re: Re: hev
Japonec není nepřítel.