Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

FCA bude dočasně snižovat platy, nejvíc ušetří na vedení

Ondřej Mára Ondřej Mára 31. 3. 2020 • 06:45
13
9
Zobrazit náhledy (13)
Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Toledo Supplier Park Toledo Supplier Park Toledo Supplier Park Trenton Engine Complex

Omezení výroby i prodejů stojí automobilku obrovské peníze, které se zkrátka musí někde uspořit.

Stejně jako většina světových automobilek, i koncern FCA těžce zasáhla bezpečnostní opatření spojená s šířením onemocnění COVID-19. Prodeje jsou na minimu a většina závodů omezila svůj provoz, přičemž závody v USA i Kanadě znovu otevřou své brány nejdříve 13. dubna.

Automobilka proto ve snaze chránit ekonomiku celé společnosti přistoupila k opatřením, která se dotknou zhruba 53.800 pracovníků po celém světě i samotného vedení, jak dodává The Detroit News.

Ten totiž dostal k nahlédnutí dopis, který šéf FCA Mike Manley nedávno rozeslal svým zaměstnancům. V dopise Manley oznamuje dočasné snížení mez pro zaměstnance o 20 %, které začne 1. dubna a trvat může až po dobu tří měsíců.

Lidé o své peníze ovšem nepřijdou. Jak Manley dodává, ušlá mzda jim bude později doplacena, k tomu ale nedojde dříve jako 15. března příštího roku. Situace je to sice nemilá, přesto ji nemusí brát zaměstnanci tak tragicky.

Manley totiž v dopise také sděluje, že bude od 1. dubna pobírat pouze polovinu svého běžného platu. Spolu s ním se omezení dotknou i dalších 19 členů představenstva automobilky, jejichž plat bude seškrtán o 30 %. Další členové vedení pak do konce roku nedostanou žádné kompenzace

Ochrana finančního zdraví společnosti je zodpovědností všech a přirozeně jsem začal u sebe a vedení FCA,“ uvedl v dopise Manley.

FCA ovšem není jedinou společností, která přistoupila k úsporám. Podobnou cestou se již minulý týden vydal i koncern GM, který dočasně snížil mzdy svých 69.000 zaměstnanců (také) o 20 % a jejich doplacení nechystá před polovinou března příštího roku. Způsoby jak ušetřit hledá rovněž koncern VW, jehož šéf v nedávném televizním rozhovoru připustil, že bez rychlého řešení krize možná bude muset i propouštět.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
31. 3. 2020 19:51
Re: Spolek zkrachovalců začíná šetřit
:-[] :-[] :-[] :yes:
Avatar - Barrichello
31. 3. 2020 17:45
Spolek zkrachovalců začíná šetřit
Jestli FCA přežije tuhle krizi bez uzavření jediný značky, tak přísahám že pošlu 1000 Kč na černoušky do Afriky :-)
Avatar - Barrichello
31. 3. 2020 17:44
Re: Správný krok....
to víš, paranoidní schisofrenie je věc. Léky docházej, drogy taky nejsou, tak to má teta HammunoKylie těžký :-)
Avatar - Jerry.Gunman
31. 3. 2020 17:07
Re: Správný krok....
Heleď, Kylie / Muňko, na chvíli jsem si tě odebral ze shit-listu, abych se juknul, zdali jsi konečně dostala rozum - a vidím, že jsi furt stejná aktivistická blběnka, jako jsi bývala.
Ale jeden návrh máš zajímavý a inspirující - a BÉŘU TĚ ZA SLOVO :D
Dodej mi svoji hlavu (když už to jinak nepůjde, klidně i se zbytkem těla, já už si to nějak odpreparuju sám) a já s ní budu tak 10-12 čtvrthodinek bušit do zdi. Schválně, co to udělá. Ju?

Až se rozhodneš mi tu svoji dutou šešuli dodat, vzkaž mi prosím po někom příčetném, kde bude k vyzvednutí.

A teď - hybaj zase zpátky do shit-listu - tam, kam patříš :-) :-) :-)
Avatar - Jerry.Gunman
31. 3. 2020 12:46
Re: Správný krok....
A vidíš, v exhibicích jim to nebrání.
Jana "Venezuela" Maláčová na sociálce, Muňka "Dotovaná Nafta" Kylie zde na auto.cz - každá blbka si našla svoji platformu, kde se může seberealizovat a ukájet ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku