Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Chrysler jedná o fúzi. Po neúspěchu s Renaultem zkouší štěstí u jiných Francouzů

ČTK ČTK 30. 10. 2019 • 03:22
43
10
Zobrazit náhledy (43)
Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi

Italsko-americký výrobce automobilů Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzská automobilka PSA Group, která vlastní značky Peugeot a Citroën, jednají o fúzi.

Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na obeznámené zdroje. O možném sloučení dnes má dnes jednat dozorčí rada PSA, uvedl další zdroj. Dvojice automobilek už jednání s druhou stranou potvrdila.

Pokud Fiat Chrysler a PSA překonají politické i finanční překážky a spojí se, nový podnik stále bude čelit zásadním výzvám. Globálním výrobcům automobilů hrozí zpomalení celosvětové poptávky, které se časově shoduje se zásadními technologickými změnami, připomněla agentura Reuters.

Generální ředitel PSA Carlos Tavares velkými automobilkám s působností po celém světě předpověděl "deset let chaosu"- regulační orgány po výrobcích vozů žádají kvůli dopadu emisí na klimatické změny přechod na elektrické vozy.

Investoři už několik let spekulují, že Fiat Chrysler hledá partnera. Dlouholetý šéf FCA Sergio Marchionne, který zemřel loni v létě, volal celé roky kvůli nástupu nových technologií a nasycenosti svých trhů s osobními automobily po konsolidaci automobilového průmyslu.

V roce 2015 FCA nevyšel pokus o spojení s americkým konkurentem General Motors. Fiat Chrysler jednal tento rok o fúzi s francouzskou automobilkou Renault, ale z dohody sešlo.

Související články

Témata
Avatar - del42sa
31. 10. 2019 08:52
Re: Když nejsou prachy na vývoj
jen ať zfúzují, ať si ten nadutej Tavares nabije držku ;-)


\\ BTW dozorčí rady obou společností právě fúzi schválili , takže fúze má zelenou :yes:
Avatar - KANKUNEN
30. 10. 2019 15:10
Nové Mito
Stačilo by nasadit na P106 vykulený ksicht a můžou v Itálii soutěžit s Ypsilonem.
Avatar - lordlord
30. 10. 2019 12:38
xcv
To nemůžou spolupracovat bez fúze jako některé automobilky?
Avatar - xxc
30. 10. 2019 12:35
Re: Když nejsou prachy na vývoj
PSA uz raz Chrysler kupoval. Dava to vacsi zmysel, ako fuzia s Renaultom.
Avatar - Barrichello
30. 10. 2019 12:22
Když nejsou prachy na vývoj
tak se musí fuzovat no. Pro Chrysler Group už by to byla v podstatě třetí fůze, dost smutný no.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku