Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Idea 2014: omlazení zevnějšku i kabiny

Michal Fokt Michal Fokt 28. 6. 2013 • 06:28
46
5
Zobrazit náhledy (46)
Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea Fiat Idea
Trošku překvapivě až z Brazílie přichází informace o vylepšeném malém MPV Fiat Idea pro modelový rok 2014.

Brazilská pobočka Fiatu je nezřídka aktivnější, než italská centrála a stalo se tak i v případě malého velkoprostorového modelu Fiat Idea. Skoro to v tomto případě vypadá jako tradice, protože z největšího jihoamerického státu pocházelo v roce 2010 i první představení druhé generace tohoto modelu. Ostatně není to nic až tak divného, Idea totiž už před lety z Evropy (včetně Česka) zcela zmizela, zatímco v Jižní Americe patrně patří i nadále k oblíbeným přibližovadlům.

Každopádně neevropský Fiat Idea přichází pro modelový rok 2014 s lehkým faceliftem, jenž se týká jak běžné verze, tak "offroadovější" oplastované varianty Adventure se zvětšenou světlou výškou. Změny jsou po třech letech existence auta skutečně kosmetické - verze Attractive a Essence mají pozměněnou masku chladiče a jiný plastový "výplet" nasávacího otvoru v nárazníku, které doplňují jinak pojaté mlhovky. idea dostala též nový design kol.

Zatímco zvenčí byste rozdíly hledali s lupou, kabina prošla výraznějším omlazením. Palubní deska má úplně nový středový panel, ale i boční výdechy, ale změnila se i grafika přístrojů v kapličce a plochu plastu před spolujezdcem se pokouší rozbít vystouplá část s airbagem. Lepší kvality má být audiosystém a verze Adventure dostala multifunkční volant.

Nabídka motorů zůstává beze změn - tři atmosférické benziňáky 1,4 l, 1,6 l a 1,8 l mají parametry 58 kW/119 N.m, 84 kW/159 N.m a 95 kW/180 N.m a přestože se o tom oficiálně nemluví, všechny mají patrně flex-fuel úpravu a mohou tedy spalovat libovolné koktejly bioetanolu.

Témata
Avatar - Jaros71
29. 6. 2013 10:52
Celkem dobrý..
Oplastovaná "teréní" verze by se asi prodávala solidně i v EU..
Interier nyní vypadá s normální kapličkou dobře. ;-)
Škoda pro Fiat že ji nenabízí v Evropě..
Avatar - shamal
28. 6. 2013 21:21
Nápady
To je divný, jak na jednom trhu dokáže výrobce auto totálně zazdít - Idea v Evropě a na druhé straně smysluplně rozvíjet na trhu jiném - Idea v Brazílii... A všimli jste si, že jihoamerická idea má budíky, tam kam patří, zatímco evropská měla ten nesmysl s budíky uprostřed? Dobře teď má Fiat v téhle třídě 500L, tak doufejme, že se do toho opře lépe...
Avatar - Fe
28. 6. 2013 14:18
Re: T-Idea
Súhlasím, Musa je priam nádherná :-)
Avatar - sendador
28. 6. 2013 14:06
Re: T-Idea
Mne se celkem libi, i kdyz puvodni evropska verze Idey - a predevsim Musa - byla mnohem pohlednejsi.
28. 6. 2013 13:43
T-Idea
Od kdy dělá Fiat tančíky?
Pěkné to moc není a ta palubní deska je přímo výsměch 8-s