Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

FlixBus posiluje autobusové spojení na Ukrajinu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 12. 2019 • 21:05
21
1
Zobrazit náhledy (21)
Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus

Společnost FlixBus od prosince posílí autobusové spojení na Ukrajinu. Nová linka začne jezdit od 11. prosince pětkrát týdně a přímo propojí Plzeň s ukrajinskou Oděsou na pobřeží Černého moře.

Autobusy v barvách společnosti FlixBus budou v rámci spojení na Ukrajinu stavět v Praze, Brně a Olomouci, dále pojedou přes Krakov a na Ukrajině zastaví ve městech Lvov, Ternopil, Chmelnyckyj, Vinnycja a Umaň.

Dopravním partnerem na lince mezi Plzní a Oděsou je společnost Regabus, rodinná firma, která se na autobusové spojení mezi Ukrajinou a Českou republikou specializuje už od roku 1994.

Z autobusového nádraží v Plzni bude FlixBus směrem na Ukrajinu odjíždět každé pondělí, středu, čtvrtek, pátek a neděli ve 14.00, z Florence v Praze odjede v 16.15, v Brně zastaví na Zvonařce v 18.55 a z Olomouce odjede o hodinu později v 19.55. Do Krakova je příjezd naplánován na 23.15, do Lvova v 6.25 a na konečnou do Oděsy dorazí ve 20.05 hodin následujícího dne.

V opačném směru budou od Černého moře odjíždět autobusy každé úterý, středu, pátek, sobotu a neděli v 9.00 ráno a na konečnou do Plzně dorazí o den později ve 12.45 hodin.

FlixBus rozšiřuje spojení mezi ČR a Ukrajinou letos již podruhé. Od srpna mohou zákazníci třikrát týdně využívat přímé autobusové spoje z Prahy a Hradce Králové do měst Kyjev, Žitomír, Rovno a Lvov. Na Ukrajině má FlixBus nyní tři autobusové partnery a nabízí přímá spojení do 37 měst.

V české vnitrostátní dopravě působí FlixBus dva roky. Celkem nyní zelené autobusy jezdí do 30 zemí a více než 2000 destinací, každý den lze vybírat z nabídky přes 350.000 různých spojení. Nezastavuje se ani v technologickém vývoji a důraz klade na digitální služby.

Zdroj: FlixMobility GmbH

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku