Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford láká na elektrickou novinku. Bude to Mustang na chůdách?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 7. 9. 2018
Modrý ovál už nás před časem vábil na nový elektromobil prostřednictvím videa. Tentokrát došlo i na první oficiální siluetu vyobrazující záď. Že vám něco připomíná?

Americká automobilka pustila do světa první oficiální snímek připravovaného elektromobilu. Ford chtěl dokonce použít jméno Mach 1, takové rozhodnutí se ale u fanoušků nesetkalo s pozitivním ohlasem a značka se rozhodla, že plány ještě přehodnotí.

Automobil vyobrazený na siluetě výše tak ještě nemá oficiální název, pár podrobností už jsme se ale dozvěděli. Ford kupříkladu potvrdil, že půjde o crossover a na trhu jej máme očekávat v roce 2020. Modrý ovál si stanovil cíl v dojezdu na jedno nabití. Věří, že nový model může urazit až 480 kilometrů.

Pokud se název Mach 1 setkal s negativními ohlasy, je poněkud překvapivé, že se Ford nebojí inspirovat design automobilu právě Mustangem. Fanoušci legendárního sporťáku se obávají, že crossoveru se bude snažit vytěžit ze slávy automobilu co nejvíce a půjde tak o jakýsi Mustang na chůdách. Na finální design si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Na druhou stranu by to nebylo poprvé, co by Ford s Mustangem zkusil nějaký experiment. Příkladem jednoho takového kroku budiž sedmdesátá léta a Mustang II, který Modrý ovál očesal o naštvanou příď a vedle všech ostatních kousků této modelové řady dnes vypadá jen jako chudý příbuzný.

Na druhou stranu je ale třeba uznat, že auto se tehdy prodávalo jako teplé housky na krámě a dnes to Ford hodnotí jako vůz, jenž byl „ve správný čas na správném místě“. Uvidíme, jestli podobně šťastný osud čeká i připravovaný elektromobil…

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku