Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Transit Custom Nugget pro cestovatele může být stále online a nabídne výkonnější motor

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 17. 10. 2019 • 14:42
18
1
Zobrazit náhledy (18)
Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget Ford Transit Custom Nugget

Ford Transit Custom Nugget se pro modelový rok 2020 novinky v podobě zabudovaného modemu, s nímž lze vytvořit Wi-Fi hotspot s vysokorychlostním připojením k internetu a další změna se odehrála v paletě pohonných jednotek.  

Ford Transit Custom Nugget měl v nové podobě premiéru v lednu letošního roku a například české veřejnosti se poprvé představil během březnové výstavy For Caravan v pražských Letňanech. Ford nyní uvádí, že tento model slaví úspěch v Německu a postupně je uváděn na další evropské trhy.

Ford Transit Custom Nugget je sice stále ještě poměrně novým zástupcem své značky, ale s pro modelový rok 2020 se i přesto dočkal několika novinek. Hlavní z nich má představovat zabudovaný modem, jehož prostřednictvím lze na palubě vytvořit Wi-Fi hotspot s vysokorychlostním připojením k internetu až pro deset zařízení. Na českém trhu má být tento prvek výbavy dostupný od jara roku 2020.

Ford zdůrazňuje, že díky této novince se již nikdo nemusí bát, že propásne něco důležitého nebo že se nedostane na sociální sítě. Vysokorychlostní internet zajišťuje sériově dodávaný modem FordPass Connect a bezdrátové připojení má dosah až 15 metrů od vozu.

Druhá důležitá novinka pro modelový rok 2020 se modelu Transit Custom Nugget odehrála pod kapotou. Přeplňovaný vznětový čtyřválec Ford 2.0 EcoBlue sice zůstává a stále umožní možnost výběru ze dvou verzí, ale zatímco verze s výkonem 96 kW se nemění, tak provedení s výkonem 125 kW odchází ze scény a na jeho místo nastupuje dvoulitr s výkonem 136 kW.

Motor 2.0 EcoBlue v obou provedeních standardně spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou a pro novou verzi s výkonem 136 kW bude na přání k dispozici i s šestistupňovou samočinnou převodovkou. Ford pak dodává, že díky novým opatřením, zaměřeným na snížení spotřeby paliva, je motor EcoBlue až o sedm procent úspornější než dosud.

Bezpečnost i komfort jízdy mají umocňovat moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, například inteligentní adaptivní tempomat nebo systém hlídání mrtvých úhlů s podporou jízdy s přívěsem. S parkováním pomůže řidiči Transitu Custom Nugget aktivní parkovací asistent.

Zdroj: Ford Motor Company

Související články

Témata
Avatar - KANKUNEN
17. 10. 2019 11:20
Pozor, automat je z Rangeru
a má krátké kvalty, takže točí na dálnici o 600 otáček více. To je snad více než u manuálu na 5ku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud