Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Formule 1 dorazila do Česka! Kde všude se můžete mrknout na monopost?

Autotip Autotip Autotip Autotip 1. 8. 2021 • 08:38
10
1
Zobrazit náhledy (10)
Alfa Romeo Sauber C37 Alfa Romeo Sauber C37 Alfa Romeo Sauber C37 Alfa Romeo Sauber C37 Alfa Romeo Sauber C37

Na turné po České republice se vydává vzácný exponát. Ukazuje spojení mezinárodní skupiny Orlen, do které patří i síť čerpacích stanic Benzina Orlen, s nejslavnějším motoristickým seriálem.

Proč je formule 1 královskou disciplínou motoristického sportu? Ano, je to především úrovní použité hypermoderní techniky, ale také prestiží, která je s tímto šampionátem spojena – slávou pokrývá nejen své jezdce, ale také dodavatele a sponzory. Respektive všechna místa, kde se objeví, přičemž zdaleka nemusí jít pouze o závodní tratě. Česko žádný podnik F1 nikdy nehostilo a už nějaký čas nemá ve startovní listině či sestavě testmanů ani svého jezdce. To ovšem neznamená, že se u nás s formulí 1 setkat prostě nelze.

Jedna z nejúžasnějších příležitostí se otevře doslova za pár dní a trvat bude dokonce několik týdnů. Připravila ji společnost Orlen, jeden z titulárních sponzorů týmu F1 Alfa Romeo Racing Orlen, za nějž v současnosti jezdí Fin Kimi Räikkönen (mistr světa z roku 2007) a Antonio Giovinazzi z Itálie, respektive Polák Robert Kubica jako testovací pilot. V průběhu dvou měsíců ukáže roadshow na minimálně osmi místech po celé republice monopost Alfa Romeo Sauber C37, a to v technickém provedení pro sezonu 2018, ovšem s lakováním ve stylu té letošní.

Na vlastní oči se tak budete moci zblízka podívat, jak vypadá sportovní náčiní, které při délce přes pět metrů a šířce dva metry váží nenatankované, ale i s jezdcem ani ne tři čtvrtě tuny a jehož šestiválcová šestnáctistovka značky Ferrari dává výkon přes 750 koní!

„Závody F1 s těmi nejlepšími jezdci přitahují fanoušky z celého světa. Podle výzkumu společnosti Nielsen dosáhla celková sledovanost podniků Formule 1 vysílaných na 51 celostátních televizních stanicích 400.000.000 diváků. Mezinárodní skupina Orlen nabízí prémiová paliva a produkty po celém světě včetně Česka. Globálně se tak prezentujeme ve spojení s prestižní značkou jako je právě tým Alfa Romeo Racing Orlen,” řekl Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny Orlen Unipetrol, do které patří i tradiční síť čerpacích stanic Benzina Orlen.

Seznam míst, kde se monopost objeví, uvádíme v tabulce. V Praze budou lokace dokonce dvě: nejdříve se vzácný exponát ukáže na tradičním autosalonu Auta na náplavce, který opět pořádá naše vydavatelství, posléze se přemístí zřejmě na Barrandov.

Roadshow Alfy Romeo Sauber C37
Datum Město
6. až 11. srpna České Budějovice
12. až 19. srpna Plzeň
19. až 25. srpna Karlovy Vary
25. až 29. srpna Praha
29. 8. až 3. 9. Praha
3. až 10. září Litvínov
10. a ž 17. září Hradec Králové
17. až 24. září Brno
24. 9. až 1. 10. Ostrava

Automatizace na pumpách: Zákaznická špička

Pravé hi-tech ovšem není jen výsadou formule 1, proniká rovněž do služeb zákazníkům. V Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové a Ostravě tak Benzina Orlen zákazníkům nabízí pět drive-up bankomatů pro výběr nebo vkládání hotovosti přímo z okénka automobilu, zcela bezobslužných čerpacích stanic pak provozuje hned jedenáct. Ta poslední byla otevřena v Unhošti, díky absenci personálu nabízí výhodnější tankování, a to v novém, modernějším konceptu a samozřejmě nonstop. Celkem Benzina Orlen v Česku provozuje 420 čerpacích stanic a má tržní podíl 25 %.

Alfa Romeo Sauber C37 Alfa Romeo Sauber C37

Související články

Témata
Avatar - lordlord
10. 8. 2021 09:58
kup
V 2018 jezdil Kimi za Ferrari.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud