Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM zastaví na pět týdnů výrobu Voltu, není o něj zájem

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 5. 3. 2012 • 05:59
35
11
Zobrazit náhledy (35)
Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt
Elektromobil Chevrolet Volt stále nejde příliš na odbyt; odstávka se dotkne 1300 zaměstnanců.

Americká automobilka General Motors zastaví na pět týdnu výrobu svého elektrického vozu Chevrolet Volt. Poptávka po novém modelu je mnohem nižší, než firma čekala, a GM potřebuje snížit zásoby vozů.

Mluvčí automobilky Chris Lee uvedl, že výroba Voltu a jeho evropské verze Opel Ampera v továrně v Detroitu se zastaví od 19. března do 23. dubna. Zastavení výroby se dotkne 1300 zaměstnanců.

"Prodej Voltu se v únoru ve srovnání s lednem zvýšil, ale stále je potřeba mít v dobrém stavu úroveň zásob, proto podnikáme tuto akci," uvedl Lee.

Loni se prodalo 7671 vozů Chevrolet Volt. Automobilka přitom počítala s prodejem až 10.000 vozů. Chevrolet dodal, že minulý měsíc prodal 1023 Voltů, napsaly agentury AP a Reuters. Původně GM předpokládal, že letos se prodej zvýší na 35.000 až 45.000 vozů.

Chevrolet Volt: Úředně zbaven obvinění, ale dealeři ho stejně nechtějí

Volt je takzvaný plug-in hybrid, který je poháněn elektromotorem a vedle toho má malý spalovací motor, který po vybití baterie vyrábí elektřinu pro další jízdu. Baterii Volt bude možné nabíjet z běžné elektrické sítě. Loni byl na detroitském autosalonu vyhlášen osobním automobilem roku a získal ocenění ekologický automobil roku v anketě časopisů Green Car Journal. V testu renomovaného měsíčníku Consumer Reports však dopadl velmi špatně.

Témata
Avatar - pumpkin
5. 3. 2012 20:14
Re: Svět se zbláznil
Minulý rok to vyhral Nissan Leaf. COTY má podmienku aspoň 5 000 vyrobených kusov za rok. Dobre, celosvetovo sa ich už vyrobilo okolo 22 000, ale z toho sa v Európe predalo len 1728 kusov a ešte som teda to auto ani v okolitých krajinách nestretol. O čom potom taká európska súťaž je? ;-\
Avatar - donPedro
5. 3. 2012 16:02
Svět se zbláznil
A spěje do jakesik divné díry. Proč? Bo COTY - je to vítěz, viz zde: [odkaz] .
Tož co-ty_na-to?

P.S. Ať žijou saláti (a jim podobní jelimani).
5. 3. 2012 15:02
Re: To tá cena...
Jasne, pro tebe treba by to problem zcela urcite nebyl.
Ale jak vidis, tak pro potencialni kupce ve statech to problem je a vyroba se (zatim) zastavi.
Avatar - Glaukos
5. 3. 2012 14:46
Re: To tá cena...
Víc takových názorů. Jaá bych sice do toho nešel, ale tebe obdivuju.
Avatar - Glaukos
5. 3. 2012 14:46
Re: To tá cena...
jak pro koho

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud