Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Historické centrum Fiatu prodává dvě krásné Alfy 8C. Je libo kupé, nebo Spider?

David Bureš David Bureš 8. 4. 2019 • 05:31
19
2
Zobrazit náhledy (19)
Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C Alfa Romeo 8C

Alfa Romeo 8C se přestala vyrábět v roce 2010, přesto jsou nyní k dispozici dva prakticky nové kousky, které nikdy neopustily továrnu.

Sporťák Alfa Romeo 8C je jedno z nejhezčích aut tohoto milánského výrobce. Při premiéře vzbudilo obrovskou pozornost, firma však postavila jen 500 kusů kupé 8C Competizione a 500 exemplářů otevřeného 8C Spider, a tak na mnohé zájemce nedošlo, poptávka násobně převažovala nabídku. Po letech však italský výrobce svým fanouškům udělá radost, k prodeji nabízí hned dva kousky 8C, prakticky nové!

Jedno je kupé z roku 2007 a druhé spider z roku 2010. Oba automobily nikdy neopustily továrnu a mají dodneška jen několik ujetých kilometrů na svém kontě. Navíc jsou vhodně restaurovány a certifikovány historickým centrem automobilky FCA.

Připomeňme, že Alfa 8C odkazující svým označením na stejnojmenný sporťák z třicátých let byla poháněna za předními koly umístěným atmosférickým benzinovým osmiválcem o objemu 4691 cm3, spárovaným s šestistupňovou robotizovanou převodovkou, uloženou vzadu. Motor byl vyráběn u Ferrari a naladěn byl na 331 kW a 470 N.m.

Automobil poprvé debutoval v roce 2003 ve formě konceptu, navrženého německým stylistou Wolfgangem Eggerem, tehdejším šéfdesignérem Alfy, který dnes pracuje u čínské značky BYD. Sériová verze následovala v roce 2007, mezitím se v roce 2005 představil i koncept otevřené varianty, která v produkční formě dorazila v roce 2008.

Sériové kupé pojmenované Alfa Romeo 8C Competizione se proti konceptu prakticky nezměnilo, jemné retuše zahrnovaly odlišnou kapotu, jinou grafiku xenonových světlometů nebo trojúhelníkové chladicí otvory za předními koly. O výrobu se postarala továrna Maserati, část komponentů ostatně bylo sdíleno s jeho modelem GranTurismo.

Jestli vás nabídka zaujala, vězte, že oba exempláře budou prezentovány na letošní výstavě historických vozidel Techno Classica v německém Essenu, konané mezi 10. a 14. dubnem, kde si je budete moci prohlédnout. A zřejmě tam firma zájemcům prozradí i cenu, kterou v tuto chvíli oficiálně neuvádí. Vzhledem k cenám jinde nabízených exemplářů se však dá předpokládat, že za ně zaplatíte minimálně 250.000 eur (cca 6,4 milionu korun).

A pokud ne, vězte, že Alfa pracuje na zcela nové 8C.  Půjde o superauto s motorem uprostřed, 2,9litrovým šestiválcem kombinovaným s elektromotorem u přední nápravy.  Základem bude karbonový monokok, přičemž k dispozici bude nová Alfa 8C nejdříve v roce 2021.

Související články

Témata
Avatar - white label
9. 4. 2019 12:14
...?
Rozhodně kupé.
8. 4. 2019 21:05
Alfa 4C Spider
Klobouk dolů a to velmi - mám tu čest občas si projet "jen" Alfu 4C Spider - a je to super..., super..., superauto. Strašně moc si nechá dovolit.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud