Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hledáte levný kabriolet na léto? O tyto ojetiny je v Česku největší zájem

Lukáš Prejzek
Diskuze (2)

Snad největších škrtů mezi automobilovými segmenty se v posledním desetiletí dočkaly kabriolety. Vlastnit letní model určený jen pro radost už je na trhu nových vozů skoro zakázané. Pro zájemce o slunění za jízdy jsou zde naštěstí ještě bazary.

V osmdesátých a devadesátých letech patřila ještě u mnoha automobilek k samozřejmostem pestrá paleta kompaktů, do níž se vedle tří- a pětidveřového hatchbacku, kombi a sedanu mnohdy vešlo i stylové kupé – a v nejlepším případě i kabriolet. Ten sice nikde žádné prodejní rekordy netrhal a ani to v plánu neměl, zato výrazně povýšil image celé modelové řady, milovníkům léta dopřál výjimečné zážitky, a nadto pak díky obdivovanému kabrioletu o kompaktech vzrušeně debatovali nejen motoristé, ale už i žáci základních škol. Takhle si kdysi automobilky uměly vyrábět doživotní příznivce. Dnes však doba otevřeným karoseriím nepřeje, a tak se s nimi většinou setkáte spíše na trhu ojetin.

Od mrňouska po koráb

Výběr bazarových modelů se stahovací střechou je naštěstí stále obrovský – vedle lidových kompaktů nižší střední třídy najdete mezi ojetinami také velké luxusní modely noblesních značek. V nabídce jsou jak dvoumístné sportovní roadstery s pohonem zadních kol, tak pohodlné plně čtyřmístné kabriolety. Volit můžete od maličkého Fordu StreetKa (délka 3650 mm) až po přepychový Mercedes-Benz třídy S (5032 mm), tvarově připomínající spíš luxusní motorový člun. Mezi otevřenými modely je obecně rozdílů obrovská spousta. Za výjimečná auta přitom platí všechny modely. A je z čeho vybírat, vždyť na českém internetu jsme v druhé polovině května objevili 1142 kabrioletů a 56 roadsterů. K jejich pořízení nastává nejvhodnější čas, vždyť sezona právě začíná!

Video se připravuje ...

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Lukáš Prejzek
Diskuze (2)

Doporučujeme

26. 5. 2023 16:42
A co SAAB ? :-)
.......