Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda připravuje konkurenta pro Nissan Juke

Michal Fokt Michal Fokt 13. 11. 2012
25
24
Zobrazit náhledy (25)
Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda Honda
Evropskou nabídku Hondy čeká v příštích pár letech několik zajímavých novinek. Tou nejdůležitější je bezesporu nový model, zacílený na malý crossover Nissan Juke.

Honda chce v následujících dvou letech posílit svou pozici na evropském trhu a dopomoci jí k tomu mají jak nové modely, tak motorizace. Už na jaře příštího roku dostane model Civic malý turbodiesel s výkonem 88 kW a točivým momentem 300 Nm a na podzim se tatáž motorizace objeví i v CR-V s přední poháněnou nápravou.

Závěr roku 2013 bude patřit i třetí generaci modelu Jazz, která už přijde s kompletně novou škálou přímovstřikových motorů DOHC i-VTEC Earth Dreams, coby odpovědí na Skyactiv od Mazdy, schopných pracovat, stejně jako současná benzinová osmnáctistovka v Civicu, v „pseudo-Atkinsonově“ cyklu.

Už dříve se ale objevily také informace, že Hondu kromě expanze naftových motorů láká i úspěch crossoveru Qashqai, kterých se v Evropě prodává více než všech vozů Honda dohromady, a že tedy připravuje vůz podobného ražení. Ale aby nedocházelo ke kanibalizaci s tradičně úspěšným CR-V, bude malé SUV nejspíš menší, než zmíněný Nissan a postaví se tak spíše proti excentrickému modelu Juke.

Zatím není jasné, zda bude také sázet na cool vzhled nebo půjde o nějaké usedlejší řešení, jako je třeba brazilský Fit Twist, není ale žádným tajemstvím, že bude vycházet z techniky již zmíněné třetí generace Jazzu. Určitě si vzpomenete, že Honda už takové auto v nabídce měla, Honda HR-V patřila k průkopníkům kategorie malých, stylových SUV, trošku nepochopitelně ale tento vůz, postavený na technice malého vozu Logo, zůstal bez nástupce.

Nejnovější informace z Japonska také hovoří o tom, že Honda vyvíjí tříválcový benzinový turbomotor zatím neznámého objemu a parametrů, jenž by měl být určen pro modely Jazz, Civic i pro plánované SUV. To už je ale trošku vzdálenější budoucnost, hotov by měl být až v roce 2015.

Témata

Diskuse: Přidat názor

HRV
megacruiser
| 15. 11. 2012
stále považuji za nejhezčí SUV. Ve zlaté metalíze se 3 dveřmi vypadá naprosto skvěle. Co se týká designu, skutečně auto předběhlo dobu celkovým pojetím i detaily - třeba hezkým spoilerem na střeše. CRV je od začátku konzervativní klasika, s HRV se nemůže rovnat.
Chtěl jsem do HRV jít, ale bohužel mě odradila nespolehlivost motoru. Mnoho majitelů reportovalo fatální závady už kolem 150 tisíc i když motor pravidelně servisovali. A sehnat do HRV nový motor, to není zrovna sranda za pár kaček.
Oturbený tříválec Honda,
ericn
| 14. 11. 2012
Ty si nedáš pokoj, viď? >:D
Avatar - TeeJay
debakel
TeeJay
| 14. 11. 2012
>:D Tak to je síla, to mi onehdy úplně uniklo. >:D :yes:
Avatar - sargis
debakel
sargis
| 14. 11. 2012
Toto auto som pred par rokmi miloval...tak staticky :-) To som chodil na 3 disco tyzdenne (oldies, students a klasicka disco) a hladal nieco, co by to nahradilo >:D
Avatar - King
Oturbený tříválec Honda,
King
| 14. 11. 2012
Nadšení z hardwaru HR-V úplně nesdílím, ale rozhodně bylo velmi stylové a je škoda, že skončilo. Obávám se, že nástupce už tak cool nebude.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku