Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hypersport Naran s výkonem přes 1000 koní dorazí příští rok. Dostane i terénní verzi

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 18. 12. 2020 • 10:23
16
Zobrazit náhledy (16)
Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran Naran Automotive Naran

Nová automobilová značka Naran Automotive prozradila hrstku nových informací o svém připravovaném hypersportu. Na co se tedy máme těšit?

Firma Naran Automotive je dílem indicko-zimbabwského podnikatele Ameerha Narana, který se při stavbě „hyperkupé“ spojil s několika prestižními jmény. V jeho týmu nechybí Steve Pegg, bývalý inženýr Jaguar Land Roveru či designér Jowyn Wong z Wyn Design, jenž má na starost vzhled vozu. Ladění pohonné jednotky obstará německá firma Racing Dynamics a ruku k dílu přiloží i britský EY3 Engineering.

Není tajemstvím, že hypersport Naran je vlastně převlečeným BMW M8. Novinka od bavorského vozu převezme většinu techniky, na které ale dojde k několika značným úpravám. Samotný spalovací agregát bude upraven na objem 5,0 litru a dostane robustnější turbodmychadla. Výsledkem má být maximální výkon přes 1000 koňských sil a 1036 newtonmetrů točivého momentu. Od BMW „výrobce“ dále převezme pohon všech kol (s možností odpojení přední nápravy) i osmistupňovou samočinnou převodovku ZF.

Speciál dostane karoserii z uhlíkových vláken a interiér v konfiguraci 2+2. A dynamika? Tvůrci slibují stovku pod 2,5 sekundy, za nějakých šestnáct sekund už speciál sviští rychlostí přes 300 km/h. Rozhodně ale nebude pro každého. Naran totiž plánuje zhotovit pouze 49 exemplářů v této konfiguraci. Společnost má však již plány na dalších 59 automobilů. Některé mají dostat motor V12, jiné zase terénní verzi Safari. Ano, hypersport v terénní verzi…

Kromě oznámení nových variant potvrdilo vedení také informaci, že Naran se oficiálně představí v květnu příštího roku. První dodávky zákazníkům se mají uskutečnit v průběhu roku 2022. A cena? V přepočtu začíná tato limitka na 26 milionech korun. Kdo se ale při konfiguraci trochu více rozšoupne, ten se jako lusknutím prstu může dostat na dvojnásobek.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud