Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Ioniq 5 je elektromobil, za kterým se každý otočí. Ukážeme vám několik důvodů

Stanislav Kolman
Diskuze (13)

S elektrickým crossoverem Ioniq 5 vstupuje značka Hyundai do nové éry. Prozrazuje to nejen pohon, ale i řada inovativních řešení.

Někdy jsou to vyloženě blbinky, jindy ale praktické vychytávky, které usnadní každodenní život majitele elektromobilu. Ještě před tradičním týdenním testem jsem si posvítil na ty nejzajímavější inovace, které vám představíme ve videu.

A protože Ioniq 5 doslova klame tělem (tipovali byste mu rozvor 3000 mm?), podívali jsme se s kamerou i na jeho vnitřní prostor. Abyste se do kabiny posadili, musíte si otevřít dveře zapuštěnými klikami. Ty se nevysouvají, pomoci si musíte fyzickou silou. V produktových materiálech „pětky“ přitom u vyšších výbav vidíme kliky, které se vysouvají automaticky. Důvodem absence u testovaného kousku je současná čipová krize. Čekání na „správné“ kliky by zbytečně oddalovalo příchod modelu na trh. Vozy zadané do výroby nyní však již automaticky vysouvané kliky dostávají.

Podobných zajímavých detailů je v autě spousta. Až nás překvapuje, že takto futuristicky vyhlížející vůz dostává konvenční zpětná zrcátka namísto kamer a dalších obrazovek po vzoru Audi e-tron a spol.. Ale nebudeme předbíhat, všechno důležité už se dozvíte ve videu! A koho zajímají i samotné jízdní vlastnosti, ten se může těšit na zítřejší test.

Stanislav Kolman
Diskuze (13)

Doporučujeme

Avatar - Roman Horký
5. 10. 2021 08:27
Re: Kdo se otočí?
Jsem ten jediný, kdo se opravdu otočí. Protože se zajímám, koukám okolo sebe a nejsem zabedněný tupec.
Avatar - eniel lorien
4. 10. 2021 11:39
Re: Aspoň někdo se nebojí říct pravdu
3. 2. 2015 17:1634Reagovat
Elektromobilita je čírá utopieOstatní automobilky už pochopily, že výroba čistých elektromobilů je bezedná díra na peníze - perlil si pred 6timi rokmi perliš aj teraz
3. 10. 2021 12:17
vyber padl na Ioniq
manzelce se taky libi, objela si vyzkouset Enyaq ktery se ji libi, pak ID4 ktery je prej desnej hnus a nakonec se objednal Ioniq5 ktery u ni zvytezil, takze po 3 letech nas opusti Ipace a nahradi ho Ioniq5, no kdo by to byl cekal ze Asiati zase Evropske konkurenci vytrou vsechny zakouti a opet jim ukazou jak se to ma delat

jsem zvedavej jestli si Korejci troufnou i na Taycan/EtronaGT a predstavi do par let i neco proti nim treba pod Genesisem
3. 10. 2021 09:51
Aspoň někdo se nebojí říct pravdu
https://www.autoforum.cz/…lektrickych-aut/?…
3. 10. 2021 02:35
ano i ne
Zvenčí je to zajímavá hračka. Opravdu asi designem jedno z top EV co se dnes dá koupit. Je až absurdní, jak Háčko v elektrice usedlo a vlnobití převzala Kia do zásuvky. Ale interiér je fakt hnus. Zkoušel sem, nezvládnu. i ze současného Dusteru máte uvnitř hodnotnější pocit a to je pro mě interiér Dusteru demonstrativní ukázkou jak to vypadá, když se "člověk špatně učí." Škoda, jinak celkově docela zajímavá hračka, ale v tom interiéru fakt nechceš sedět dýl, než těch 5miin zklamání na salonu.