Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Ioniq 6 je hotov. Dostane ještě větší baterii, ukáže se co nevidět

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 7. 4. 2022 • 14:14
28
Zobrazit náhledy (28)
Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy

Další elektromobil rodiny Hyundai Ioniq spatří světlo světa už brzy. Potvrdil to jeho šéfdesignér, podle kterého je auto již hotové.

Závěrem loňského roku se objevila informace, že vedení automobilky Hyundai vrátilo model Ioniq 6 zpět vývojářům a žádalo jeho redesign. Šéfdesignér SangYup Lee tuto spekulaci nekomentoval, přesto se o chystané novince, jejíž příjezd avizoval koncept sportovního sedanu Prophecy, rozpovídal.

„Ioniq 6 rozvíjí styl konceptu Prophecy. Auto se skateboardovou platformou je o něco vyšší (než koncept) a vnitřní uspořádání maximalizuje prostor v kabině. Na voze je také mnoho aerodynamických vylepšení, pracujeme na něm opravdu dlouho,“ uvedl Lee. Ten sice nepotvrdil, kdy přesně se „šestka“ představí světu, hovoří se však o druhé polovině letošního roku.

Video se připravuje ...

List Korean Economic Daily dále uvedl, že posunutí premiéry nového elektromobilu umožnilo i další úpravy. Karoserie je prý o 20 mm delší než se předpokládalo, jiné jsou tvary nárazníků a světel. Hlavně se ale Ioniq 6 může těšit na větší akumulátor. Oproti původním 72,6 si polepší na 77,4 kWh. Zatím není jasné, zdali po vzoru Ioniqu 5 dostane i menší baterii s kapacitou 58 kWh.

Novinka je (stejně jako hranatější sourozenec) postavena na architektuře E-GMP, která kromě jiného disponuje 800V palubní sítí. Produkci elektromobilu má obstarat závod v jihokorejském Asanu, kde se nyní staví sedan Sonata se spalovacím motorem. Říká se, že za zpožděním „šestky“ může stát i potřebná přestavba továrny. Testovací prototypy nicméně již brázdí silnice, slavnostní debut by tedy skutečně měl být otázkou několika příštích měsíců.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata