Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai odhalil nový Grandeur. Vlajková loď značky chce ohromit designem

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 10. 2022 • 17:41
15
31
Zobrazit náhledy (15)
Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur Hyundai Grandeur

Automobilka Hyundai prezentuje podobu sedmé generace vlajkové lodi značky. 

Nové provedení modelu Grandeur, který je na některých trzích znám pod jménem Azera, tak přijíždí šest let po představení předchůdce. Šestá generace se světu ukázala v říjnu 2016.

"Sedmička" nabízí uhlazený, přesto výrazný vzhled, odpovídající současnému designovému jazyku jihokorejské automobilky. Podle ní se designéři při navrhování nového Grandeuru inspirovali u předchozích generací, současně však chtěli stvořit auto, které "nastaví kurz do budoucnosti".

Video se připravuje ...

Řešení předních partií připomíná model Staria, jen je samozřejmě přizpůsobeno jinému typu karoserie. Zaujme velká maska chladiče doplněná o světlomety po stranách a těsně pod přední kapotou přes celou šířku se táhnoucí LED světelná lišta.

Při pohledu z boku si můžeme všimnout zapuštěných klik, velkých dveří, černého B-sloupku a především zajímavě řešené svažující se linie střechy. Interesantně vyhlíží především provedení zadních sloupků karoserie, mezi nimiž se nachází malé okno. Zvláštní prosklení odkazuje na první generaci modelu Grandeur, která byla přeznačkovaným Mitsubishi Debonair.

Vzadu pak vidíme uzounké světlomety, opět v podobě LED linky vedoucí přes celou šířku, a spoiler tvarem připomínající kachní ocas.

Hyundai zatím bohužel nezveřejnil technické údaje, takže nevíme, jak velkým autem Grandeur je. Výrobce pouze prozradil, že mezigeneračně natáhl rozvor náprav. U předchůdce rozvor činí 2885 milimetrů, délka vozu dosahuje 4990 mm.

Vzhledem k absenci informací o technice neumíme posloužit ani nabídkou motorizací. Můžeme však alespoň podívat do interiéru, v němž najdeme palubní desku se dvěma displeji a dotykový středový panel sloužící pro ovládání některých funkcí, například klimatizace.

Vidíme také několik fyzických tlačítek a ovladačů, zajímavě tvarovaná přední sedadla a vzadu pak sklopnou loketní opěrku s ovládacím panelem pro cestující na zadních sedadlech. Výrobce dále slibuje kvalitní a udržitelné materiály, jmenuje například dřevo, hliník či kůži Nappa. Za zmínku stojí ještě volant, jehož vzhled je inspirován volantem první generace modelu Grandeur.

Všechny důležité detaily bychom se měli dozvědět v nejbližších týdnech, snad se dočkáme také zprávy o tom, na jakých trzích se nový Grandeur bude prodávat.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barry Lyndon
22. 10. 2022 00:41
Re: Přímo se nabízí…
Je levný, takže si kupující za tu nízkou cenu namluví, že je přijatelný. Za mě je docela hrozný (ale zase lepší než ta kraksna ix35 (nebo jak se to jmenovalo) před ním).
20. 10. 2022 20:39
Re: Přímo se nabízí…
Jen z tvého pohledu ;-)
20. 10. 2022 19:44
Re: Přímo se nabízí…
Tucson taky patří k tomu průšvihu? Protože podobné komentáře se o něm psaly taky a ejhle, je z něj velký hit
Avatar - Barrichello
20. 10. 2022 14:54
Re: Auto je to krásné
Lzeš a to naprosto nestoudně. A kolik dalších fake účtů tu maj tvý nohshledi DonVito/Hendly a další.

Pochlub se :-)

Já tu mam 22 let jeden.
20. 10. 2022 11:39
Re: Auto je to krásné
Nejezdím, ale CH-R je taková "mírné" SUV. To není klasická krabicová obluda. Kromě Priusu jezdím ale taky třeba v Peugeotu 406.