Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai zvažuje soupeře pro Toyotu Land Cruiser. Vrátí se Terracan?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 8. 2018
9
9
Zobrazit náhledy (9)
Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai
Hyundai hodlá rozšiřovat svou nabídku SUV a v blízké budoucnosti se díky tomu můžeme dočkat vozu, většího než je aktuální Santa Fe i připravovaný model Palisade.

Hyundai začátkem letošního roku představilo novou generaci modelu Santa Fe. Ta v současnosti představuje vrchol v nabídce SUV jihokorejské značky na evropském, severoamerickém i australském trhu.

V příštím roce se máme dočkat premiéry modelu, zmiňovaného v současnosti pod jménem Palisade. Toto SUV má disponovat prostorem až pro osm cestujících a v nabídce značky Hyundai se má na vybraných trzích usadit nad model Santa Fe.

Podle informací, které získal australský magazín Carsales, nemá model Palisade představovat poslední slovo značky Hyundai v kategorii SUV a začátkem příštího desetiletí se máme dočkat ještě většího a robustnějšího modelu. Ten má být konkurencí pro modelovou řadu Land Cruiser značky Toyota a jí podobným vozům.

Prozatím není známo, jestli bude tento model sdílet platformu s připravovaným modelem Palisade či bude sesterským modelem připravovaného pick-upu nebo bude postaven na svébytném podvozku s tradičním rámovou konstrukcí, s níž do jisté míry naváže na odkaz modelu Terracan z prvního desetiletí jednadvacátého století.

Toto velké SUV pak má mít podle dostupných informací celkovou délku kolem pěti metrů a podobně jako zmiňovaný zástupce značky Toyota vynikat svými schopnostmi při jízdě v terénu. Zároveň má ovšem nabídnout i komfortní interiér, v němž mají mít i cestující v třetí řadě k dispozici plnohodnotná sedadla a prostor kolem nich.

360p720p1080p

Pod kapotou máme s ohledem na rozměry a zaměření vozu očekávat výkonné motory. V současnosti se především v souvislosti se severoamerickým a australským trhem spekuluje o použití zážehového šestiválce známého z modelu Kia Stinger nebo či pětilitrového osmiválce z vozů Hyundai Genesis.

V případě designu má dojít na rozvíjení aktuálního stylu automobilky Hyundai a vyloučeno není ani využití linií konceptu velkého SUV HCD-2 Grandmaster. Ten měl premiéru na mezinárodním autosalonu v Busanu v červnu letošního roku a můžete si jej prohlédnout v galerii.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Pěkné
| 10. 9. 2018
Hodně hezky to vypadá ! Nemluvě o tom, že to bude fakt kolos, né jak ty rádoby sportovní SUv (jejichž princip stále nechápu) Snad se ho dočkáme co nejdříve, protože to vypadá na další bombu od Korejců.
terracan
| 6. 9. 2018
docela okazalá ta maska jinak se mi to líbí, ale ten starej terracan byl dobrej držák ještě nedávno mi dobře sloužil v lese
Terén
| 26. 8. 2018
Bych chtěl vidět ještě terénní úpravu, Ale i takhle by si to lidi co chtějí velký auto pořídit mohli. Na silnici to nikdo nepřehlédne..
Lanďák může být v klidu
| 25. 8. 2018
Už vidím zákazníka Land Cruiseru, který si poběží pro Hyundai. Spíš by přesvědčili někoho, kdo už vyhodil peníze za Grand SF, aby si pak koupil něco většího ;-)
Avatar - bystron
Načo
| 25. 8. 2018
Ale grázlové od Hovnají jen vidí, že se někomu daří, tak to chtějí rychle obšlehnout. Samozřejmě, že Terracan ani Santa fé dejbože Tuscon se jaksi 2x nepovedly, takže jsem v klidu. Někod se tu z toho poslintá a za pár let něštěkne ani toulavý pes.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku