Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

IAA živě: Podívejte se na galerii historických klenotů, které můžete ve Frankfurtu vidět

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 9. 2019 • 04:34
73
Zobrazit náhledy (73)
Mercedes-Benz SL Ferrari Testarossa Alfa Romeo Mini Jaguar Kougar Bugatti Royale Bugatti Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz 300 SL Mercedes-Benz 300 SL Mercedes-Benz 300 SL Mercedes-Benz 300 SL Bugatti Atlantic Speedster Bugatti Veyron Galerie historických klenotů, které můžete ve Frankfurtu vidět Mercedes-Maybach G Landualet Mercedes-Benz SLR Stirling Moss Ferrari Galerie historických klenotů, které můžete ve Frankfurtu vidět Mercedes-Benz SL Brabus Ford Model A hot rod BMW BMW Isetta Amphicruiser MG Mercedes-Benz 300 SL Mercedes-Benz Porsche 911 Porsche 911 Porsche 911 Alfa Romeo Ferrari Testarossa Porsche Volkswagen Typ 2 Porsche 911 Safari Volkswagen Typ 2 Volkswagen Typ 2 Mercedes-Benz VW Brouk Porsche 911 Porsche 911 Mercedes-Benz AMG Rudá svině Rolls-Royce chassis Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz Mini pick-up Bitter Bitter CD Benettton F1 Maserati Caterham Porsche 911 Ferrari Testarossa Galerie historických klenotů, které můžete ve Frankfurtu vidět Aston Martin DB7 Volante Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Porsche 911 Porsche 911 Mercedes-Benz Porsche Lamborghini tratorri Fiat 500 Maserati

Autosalon ve Frankfurtu je hlavně o automobilových novinkách, najdete tu ale i halu věnovanou starším vozům. A rozhodně stojí za návštěvu.

Když jsme se procházeli po frankfurtském výstavišti v nultý den, bylo to jedno z mála míst, kam jsme mohli nahlédnout. Na letošní autoshow nenajdete jen horké automobilové novinky, ale i historické klenoty, veterány a youngtimery. Nejsou však na stáncích automobilek, věnována jim je samostatná hala.

A na své si přijde opravdu široké spektrum návštěvníků. Součástí unikátní výstavy je totiž plejáda starých mercedesů, volkswagení „téčka“, závodní speciály z nejrůznějších dekád a nechybí ani monopost formule 1 Benetton, za jehož volant usedal sedminásobný šampion Michael Schumacher. Jen se podívejte do přiložené fotogalerie.

Nejde přitom jen o „nedotknutelné“ vozy. Některé z nich jsou totiž přímo na výstavišti na prodej. Počítejte ale s tím, že s požadovaných cen, které můžete zahlédnout na předních oknech, se vám protočí panenky. A nezapomeňte, že nejsou v českých korunách, ale eurech!

Dny pro tisk a odbornou veřejnost skončily ve Frankfurtu včera, dnes už se brány výstaviště otevírají široké veřejnosti. Letošní ročník sice není co do novinek tak plodný, přesto se určitě vyplatí ho navštívit. Už kvůli tomu, že ze všech velkých evropských výstav je neblíže. Frankfurt zvládnete autem po dálnici z Prahy v pohodovém tempu za méně než šest hodin.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud