Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

IAA živě: Ve Frankfurtu se ukázal nejsilnější Seat Tarraco

Martin Machala Martin Machala 11. 9. 2019 • 08:45
12
Zobrazit náhledy (12)
Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e

I Seat si připravil jednu ekologicky laděnou novinku. Kousek od elektrického konceptu Cupra Tavascan se točil Seat Tarraco PHEV.

Plug-in hybridní verze tarraca kombinuje zážehovou čtrnáctistovku s výkonem 110 kW, elektromotor přidává dalších 85 kW, normovaný výkon se pak zastavil na hodnotě 180 kW. Tarraco PHEV je tak nejsilnějším zástupcem modelové řady, zároveň jde o první hybrid španělské automobilky. A díky baterkám s kapacitou 13 kWh by měl zvládnout až padesát čistě elektrických kilometrů, na stovku se pak dostane za 7,4 s, maximálně se rozjede na 217 km/h.

Moc se mi líbila vystavená verze FR (zvlášť v té zajímavé šedivé barvě), to je u tarraca taky novinka. Tarraco FR poznáme hlavně podle jiné masky chladiče, sportovnějšího zadního spoileru nebo standardních litých devatenáctek (za příplatek si můžete pořídit dvacetipalcový rozměr). Uvnitř jsem byl nadšený z nového volantu, skvělá práce. U Seatu přepracovali i multimediální systém, třeba navigace je komplet nová. Určitě v rámci testu vyzkoušíme. Cenu pro český trh dovozce ještě nestanovil.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku