Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

IAA živě: Ve Frankfurtu se ukázal nejsilnější Seat Tarraco

Martin Machala Martin Machala 11. 9. 2019 • 07:33
12
Zobrazit náhledy (12)
Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e Seat Tarraco FR-e

I Seat si připravil jednu ekologicky laděnou novinku. Kousek od elektrického konceptu Cupra Tavascan se točil Seat Tarraco PHEV.

Plug-in hybridní verze tarraca kombinuje zážehovou čtrnáctistovku s výkonem 110 kW, elektromotor přidává dalších 85 kW, normovaný výkon se pak zastavil na hodnotě 180 kW. Tarraco PHEV je tak nejsilnějším zástupcem modelové řady, zároveň jde o první hybrid španělské automobilky. A díky baterkám s kapacitou 13 kWh by měl zvládnout až padesát čistě elektrických kilometrů, na stovku se pak dostane za 7,4 s, maximálně se rozjede na 217 km/h.

Moc se mi líbila vystavená verze FR (zvlášť v té zajímavé šedivé barvě), to je u tarraca taky novinka. Tarraco FR poznáme hlavně podle jiné masky chladiče, sportovnějšího zadního spoileru nebo standardních litých devatenáctek (za příplatek si můžete pořídit dvacetipalcový rozměr). Uvnitř jsem byl nadšený z nového volantu, skvělá práce. U Seatu přepracovali i multimediální systém, třeba navigace je komplet nová. Určitě v rámci testu vyzkoušíme. Cenu pro český trh dovozce ještě nestanovil.

Doporučujeme

Témata