Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar F-Pace: Chystané SUV jako doprovod na Tour de France

David Bureš David Bureš 1. 7. 2015
5
12
Spolupráce mezi značkou Jaguar a cyklistickou stájí Sky pokračuje i v letošním roce. Britská automobilka britskému týmu poskytne nové SUV.

Jaguar aktuálně pracuje na SUV F-Pace, jehož sériová varianta se představí na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Chystaný vůz se však ukáže už na letošním ročníku slavného cyklistického závodu Tour de France, kde bude sloužit jako doprovodné vozidlo týmu Sky. Jeho členem je i český cyklista Leopold König.

Spolu s touto informací Jaguar zveřejnil nové fotografie auta, na nichž se F-Pace ukazuje prakticky bez maskování. V této formě se ukáže také přímo na závodě, díky čemuž si novinka do Frankfurtu uchová o jedno tajemství méně.

Design F-Pacu bude podle očekávání vycházet z konceptu C-X17, který se světu poprvé ukázal v roce 2013. K jistým změnám přesto dojde. Nový je přední nárazník s přepracovanými chladicími otvory, změnily se i tvary hlavních světlometů, které se opticky přiblížily těm v modelu XE. Nová jsou též konvenčnější vnější zpětná zrcátka, na střeše se objevily podélné ližiny.

Přestože F-Pace ukazuje mnohé ze svých tvarů, na Tour se přece jen objeví v zamaskované podobě. Ta byla speciálně navržena pro slavný závod, nechybí na ní typická modrá barva týmu Sky nebo motivy karbonu, gumy a řetězů odkazující na závodní kola.

V rámci své role doprovodného vozidla bude prototyp F-Pacu na Tour de France převážet čtyřčlennou posádku, kterou budou tvořit ředitel stáje Sky, lékař, mechanik a další člen týmu. Prostorná kabina F-Pacu má posádce nabídnout velkorysé pohodlí, objemný zavazadaleník pak poskytne dostatek prostoru pro nezbytnou týmovou výbavu – nápoje, energetické gely, oblečení nebo náhradní díly na kola.

F-Pace se nicméně nepředstaví na celé Tour, ale jen na první etapě. Individuální časovka naplánovaná na sobotu 4. června zavede závodníky na 13,7 kilometru dlouhou trať, jejíž start se nachází v holandském městě Utrecht.

Jaguar spolupracuje s týmem Sky již od roku 2010. Britská značka britské stáji v poslední době poskytuje doprovodná vozidla v podobě XFR Sportbrake. Třeba loni se ale v rámci propagace objevil na Tour i sporťák F-Type R v barvách Sky. Jaguar rovněž umožnil otestovat kolo Pinarello Dogma F8 ve svém větrném tunelu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Fakt super auto do pelotonu
pargi
| 17. 7. 2015
Kdybys alespoň přečetl celý článek, tak víš, že tohle auto nasadí pouze k úvodní časovce. Tedy žádné kličkování v petotonu, k tomu mají XF (doufám, že to ti tolik nevadí, i když půdorysně na tom o moc líp než tahle kráva nebude :-) ).
Avatar - syselpolni
Fakt super auto do pelotonu
syselpolni
| 2. 7. 2015
Výška doprovodného vozidla (s výjimkou časovek) je dle pravidel UCI omezena na 1,66m. Nevím jak je na tom F-Pace, ale pokud nebude vyšší, než Evoque, tak by se jako doprovod využít dal.
Avatar - Pekelná Micinka
Banging on the drum
Pekelná Micinka
| 2. 7. 2015
Pak se omlouvám (Jaguaru), a děkuji (webpajovi :-) ). Měl jsem za to, že v tom videu je v pohledu na přední část použit ještě koncept, ale pokud je to tedy už (před)sériový model, tak by to byla dobrá zpráva. Na těch fotkách k tomuto článku to opravdu vypadá jako nějaký skoro obyčejný reflektor. Počkejme na živý dojem, ten bude stejně nejdůležitější. Ty velké vstupy vzduchu a la koncept by mohla dostat nějaká R verze, takže nakonec to bude fajn. Zadní světla dostanou oblouk jako F-Type, asi jim to hranaté bylo moc blízko k RangeRoverům, možná ve faceliftu nám to u obou Jagů zhranatí.

EDIT: Mrkni na video k tomuhle článku 0:26 [odkaz] - "normální" světlo. Ten diodový cluster se opravdu nekoná, aspoň ne na tomhle modelu.
Banging on the drum
webpaja
| 2. 7. 2015
Je tam víc bodových LED, viz video 0:52s [odkaz]
Myslím, že se hlavní LED neliší příliš od konceptu [odkaz]
Nebuď furt nespokojenej, spolu s Macanem budou udávat tón ladnosti crossoverů ;-)
Avatar - simon_sez
Tak tady čtu...
simon_sez
| 2. 7. 2015
napad vyborny a pohyby Frooma na bicykli aspon daju vyniknut ladnosti kočky :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku