Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar Land Rover se pochlubil novým filtračním systémem, má zničit až 97 % virů

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 3. 2021 • 08:51
32
3
Zobrazit náhledy (32)
Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Jaguar I-Pace Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque

Společnost Jaguar Land Rover se pochlubila novým systémem čištění vzduchu, který je schopen omezit množství virů a bakterií v kabině až o 97 %. A to včetně virů covid-19.

Nově představený systém, který se zatím nachází ve fázi prototypu, kombinuje klasický ventilační systém, topení a systém klimatizace s čističkou vzduchu Nanoe X od společnosti Panasonic. Ta přitom k čištění vzduchu využívá chemické látky vypouštěné do kabiny v kapičkách vody, které úspěšně neutralizují viry.

Během laboratorních testů se ukázalo, že zařízení Nanoe X dokáže zlikvidovat téměř 100 procent virů onemocnění covid-19. Další nedávný test, realizovaný výzkumnou organizací Texcell, měl ukázat, že zařízení Nanoe X dokázalo během dvou hodin zlikvidovat více než 99,995 procenta virů.

Další výzkum, který prováděla společnost Jaguar Land Rover ve spolupráci s virologickou laboratoří Perfectus Biomed, měl ukázat, že automobil z produkce JLR vybavený ventilačním systémem se zařízením Nanoe X dokázal neutralizovat až 97 % baterií a virů. A to včetně virů covid-19.

Technologie Nanoe X využívá vysoké napětí k tvorbě hydroxylového radikálu (OH), což je v podstatě chemická látka ve formě nano-kapiček vody. Tyto radikály poté deaktivují viry tím, že naruší jejich obaly a genomy. Navíc si tyto radikály umí poradit i s alergeny.

Hydroxylové radikály jsou jedním z nejdůležitějších přírodních oxidantů v chemii a po tisíciletí pomáhají čistit naši atmosféru odstraňováním znečišťujících a dalších škodlivých látek,“ uvedl k novému systému Alexander Owen, výzkumný technik automobilky Jaguar Land Rover.

Společnost zatím neprozradila, kdy a do jakých modelů chce nový systém čistění vzduchu v kabině poprvé nasadit. Již v současnosti ale v modelech Jaguar I-Pace a Range Rover Evoque nabízí systém čištění vzduchu Panasonic Nanoe, oproti kterému je ale nově představený systém Nanoe X až desetkrát účinnější.

Související články

Témata
18. 3. 2021 16:24
Re: Hydroxylové radikály
Dobrá, takže opravuji. Chemický vzorec vody už dávno není H2O, a hydroxylové radikály jsou mimořádně prospěšné látky pro lidské zdraví.
Už je to správně ?

https://vydavatelstvi-old.vscht.cz/…hydroxylovy.html

Hydroxylový radikál OH•
Extrémně reaktivní molekula. Okamžitě po svém vzniku reaguje s nejbližší možnou strukturou. Poškozuje biomolekuly ve svém okolí (buněčné membrány, proteiny, DNA). Nejčastěji je příčinou tvorby lipoperoxidů.

https://www.wikiskripta.eu
17. 3. 2021 22:44
Re: Hydroxylové radikály
celé úplně špatně, začni znovu
17. 3. 2021 12:00
Hydroxylové radikály
....Technologie Nanoe X využívá vysoké napětí k tvorbě hydroxylového radikálu (OH), což je v podstatě chemická látka ve formě nano-ka***k vody. ...


Nejsem chemik, ale kdysi jsme se učili, že voda má vzorec H2O. Pokud se to nezměnilo, tak těžko může být vodou i ten hydroxylový radikál OH.
Navíc tyhle radikály jsou velmi škodlivé látky vyvolávající v organismu oxidační stres


PS. kapička je nějaké sprosté slovo že to systém hvězdičkuje ????

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku