Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar Land Rover vyveze na počest královny 26 speciálních vozidel

Ondřej Mára Ondřej Mára 1. 6. 2022 • 22:59
9
Zobrazit náhledy (9)
Land Rover Defender Velkou fanynkou Range Roveru je i britská královna Alžběta II. Královna Alžběta Ii. si dopřála projížďku ve svém Jaguáru Královna Alžběta Ii. si dopřála projížďku ve svém Jaguáru

Velká Británie bude brzy oslavovat 70 let panování královny Alžběty II. Oslav se zúčastní i tradiční britské automobilky.

Zatímco McLaren vytvořil na počest platinového jubilea královny Alžběty II. speciální lak pro model Artura, automobilka Jaguar Land Rover se chystá vyvézt během oslav, naplánovaných na 5. června, hned 26 speciálních vozidel.

V průvodu by se měly objevit například dva modely Land Rover Defender, které v minulosti řídila sama panovnice, nebo několik historicky významných Jaguarů E-Type. Jedním z nich přitom bude i nedávno renovovaný E-Type Roadster Série 1 z roku 1965, který je lakován do modré barvy -inspirované britskou vlajkou Union Jack.

Součástí průvodu budou také vozy z bondovek, jako speciální Jaguar XKR z filmu Dnes neumírej (2002) a několik vozů Land Rover z filmů Skyfall (2012) a Není čas zemřít (2021).

Velkou zajímavostí pak bude i první Land Rover, který byl vystavován v roce 1948 na autosalonu Amsterdam Motor Show. Chybět ovšem nebudou ani moderní stroje, včetně modelů F-Pace Electric Hybrid a modelu I-Pace ze závodní série E-Trophy.

Pro naše vozidla je skutečnou ctí hrát roli při této významné příležitosti k oslavě Platinového jubilea Jejího Veličenstva,“ uvedl Chris Thorp, šéf týmu Jaguar Land Rover. Nezapomněl přitom zmínit, že královna Alžběta II. je nejdéle vládnoucí britský panovník, hlava Commonwealthu a patronka více jak 600 charitativních organizací.

Během speciální akce by navíc automobilka měla předat zcela nový Land Rover Defender 130, představený teprve včera, organizaci Britského Červeného kříže, která bude vůz využívat na území Velké Británie. Vůz byl přitom ještě před předáním speciálně upraven právě pro potřeby Britského Červeného kříže.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata