Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak pokračuje příběh jediné limuzíny Škoda 120 z Anglie? Vypátrali jsme aktuálního majitele

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 5. 5. 2020 • 01:12
26
Zobrazit náhledy (26)
Škoda 120 Škoda 120 Škoda 120 Škoda 120 Limuzína Škoda 120 Limuzína Škoda 120 Limuzína Škoda 120 Limuzína Škoda 120 Limuzína Škoda 130 GL Škoda Fabia Škoda Rapid Škoda 120 L Škoda 120 Škoda Felicia Škoda 120 LS Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda 120 Limuzína Škoda 120 Limuzína

Nedávno jsme psali o limuzíně Škoda 120 z Velké Británie. A protože jsou možnosti sociálních sítí neomezené, článek doputoval až k současnému vlastníkovi, který nám milerád zodpověděl několik otázek.

James Goulding je fanda škodovek jako řemen. Když jsme si vyměnili prvních pár mailů, vyprofiloval jsem si ho v hlavě jako staršího chlapíka, který si před důchodem našel zálibu ve sbírání starých vozů Škoda. Jak hluboce jsem se pletl. James je sedmnáctiletý mladíček s čerstvým řidičákem, jeho záliba v mladoboleslavské značce však není o nic menší, než jsem si původně myslel.

Angličan nám zaslal fotografie všech svých škodovek. Celkem jich je devět, od starších až po novější Fabii a Felicii. Všechny si je můžete prohlédnout v přiložené galerii. Suverénně nejzajímavějším kouskem je ale jednoznačně limuzína ze Škody 120.

Již v úvodním článku jsme vás informovali, že unikátní projekt vznikl pod křídly tamního prodejce Fortune Auto Sales z města Grays v Essexu v osmdesátých letech. Dealer se tehdy rozhodl pro stavbu limuzíny z havarovaného auta. James upřesňuje, že ve skutečnosti šlo o dva bourané vozy.

Tvůrci tehdy karoserii protáhli, přidali jeden pár dveří a vyztužili skelet. Došlo také na úpravy brzdového systému, spojky a některých dalších částí. Až později přišla řada na pohonnou jednotku, kdy původní agregát v útrobách nahradila modernější třináctistovka ze Škody 130.

James je třetím majitelem limuzíny. Zakoupil ji letos a jak sám říká, určitě si ji chce ponechat na hodně, hodně dlouhou dobu. Uvádí, že s vozem nejezdí, určen je výhradně na automobilové akce a nejrůznější historické události. Nepustil se také do žádných zásadních úprav, vše zůstává v původním stavu. Přiznal jen, že se brzy chystá nahradit originální nálepky, na kterých už jsou roky přeci jen znát.

Samozřejmě jsme chtěli vědět i nějaké pikantnosti. James uvedl, že limuzína se několikrát objevila v britských automobilových magazínech, ty však zatím nesehnal. Prozradil nám, že prodloužená Škoda 120 vozila dívky bulvárního plátku The Sun na jedné soukromé akci tohoto listu. Jednalo se o tzv. Page 3 girls, šlo o tváře známé ze třetí strany deníku, na které se zpravidla objevovaly... s minimálním množstvím oblečení.

James se dále doslechl, že vůz svého času i hodně najezdil. Do České republiky vyrazil po ose dvakrát, jednou navštívil také Dánsko. U nás měl údajně převážet jednoho z českých velvyslanců, žádné další podrobnosti k tomu ale současný majitel nemá. Škoda.

Pokud chcete cestu unikátní limuzíny Škoda 120 sledovat nadále, můžete prostřednictvím instagramového účtu @JJN_215Y, který bude James pravidelně aktualizovat. A rozhodně si prohlédněte celou galerii, kde najdete i Jamesův pokojíček. Takto to vypadá u opravdu velkého fandy škodovek!

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud