Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak využít staré telefonní budky? V Irsku z nich dělají nabíječky pro elektromobily

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 10. 12. 2020 • 19:40
13
Zobrazit náhledy (13)
Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice

Irsko má smělé elektrické plány, které se snaží podpořit rozšiřující se infrastrukturou. Využije třeba i zastaralé telefonní budky.

Tak schválně, vzpomenete si, kdy jste naposledy volali z veřejné telefonní budky? S nástupem mobilů a nejrůznějších chytrých zařízení se postupně stávají minulostí nejen napříč Evropou. To ale nutně neznamená, že by po nich muselo zůstat prázdné místo.

Irsko nyní přišlo s nápadem, jak staré telefonní budky využít. Aby podpořilo rozšíření dobíjecí infrastruktury pro bateriové vozy, přetváří je na nabíjecí stanice. V první fázi nahradí irská telekomunikační společnost Eir ve spolupráci s dodavatelem EasyGo 180 telefonních budek, ze kterých se stanou rychlonabíječky o zatím nespecifikovaném výkonu. Ty dodá australská společnost Tritium.

„Chceme se dostat do měst a na snadno dostupná místa. Právě telefonní budky se na těchto místech nacházejí a navíc bude takové dobíjení pro veřejnost snadné, pohodlné a bezpečné,“ říká k uzavření nového partnerství Gerry Cash, ředitel EasyGo.

EasyGo má v Irsku aktuálně přes 1200 nabíjecích stojanů a s přestavbou telefonních budek jejich počet ještě vzroste. O konkrétních budkách, z nichž se dobíječky stanou, bude rozhodnuto po konzultaci s tamními úřady. Taková snaha o rozšíření infrastruktury má svůj důvod. Do roku 2030 chce mít Irsko na silnicích podle svého klimatického akčního plánu necelý milion elektromobilů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud