Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jakub Kornfeil se vrací: Pojede seriál Moto E

Michal Štěpanovský Michal Štěpanovský 30. 6. 2020 • 11:25
74
Zobrazit náhledy (74)
Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil

Český silniční motocyklový jezdec Jakub Kornfeil se půl roku po ukončení kariéry vrací k motocyklovým závodům. V šampionátu elektrických motocyklů (Moto E), které se jezdí v rámci sedmi podniků MotoGP, nahradí Brita Bradleyho Smithe. Sedmadvacetiletý jezdec startoval deset let v nejslabší kategorii mistrovství světa Moto3, v lednu však z ekonomických důvodů zrušil svou dohodu s týmem RBA Skull Rider.

V minulých měsících se Kornfeil věnovat tréninku a přípravě mladých jezdců, po Smithově přesunu do MotoGP se nyní vrací na závodní okruhy. Brit v úvodních dvou dílech obnoveného MS nahradí v továrním týmu Aprilia Itala Andreu Iannoneho, který má kvůli dopingu zastavenou činnost. Bradley Smith nastavil českému jezdci laťku hodně vysoko, protože v loňském seriálu Moto E obsadil celkově druhé místo.

„Těžko hledám slova, abych popsal, co právě v tuhle chvíli cítím. Chci poděkovat týmu WithU Motorsport za příležitost, kterou mi dávají. Pokud mám být upřímný, neočekával jsem, že k něčemu takovému dojde. Navíc tak brzo poté, co jsem oznámil konec kariéry. Už se moc těším, že budu znovu pracovat s lidmi, s nimiž člověk pracoval dva roky při závodech Moto3 a kteří jsou součástí velké rodiny, do které znovu patřím,“ komentoval Kornfeil podpis smlouvy. Český závodník se tak po dvou sezonách v týmu SIC Racing znovu sejde s Johanem Stigefeltem a Razlanem Razali.

Rodák z Kyjova odjel v mistrovství světa 182 velkých cen bez jediné absence a pětkrát se probojoval na stupně vítězů. S motocyklem na elektrický pohon se poprvé seznámí ve druhé polovině července v Jerezu, kde bude šampionát po koronavirové přestávce obnoven. „Budu se muset rychle přizpůsobit zcela novému motocyklu. Od této chvíle budu trénovat na větším stroji, abych si zvykl na jinou velikost. Za dobu, co jsem nezávodil, přibral jsem trochu svalové hmoty, což se mi při jízdě s novým motocyklem může hodit. Jsem připraven na novou výzvu. Budu tvrdě pracovat, abych dosáhl všech očekávání a užil si tuto neobyčejnou a skvělou příležitost. Dám do toho vše,“ dodal Kornfeil. Sedmadvacetiletý Čech je mimochodem dvojnásobným mistrem světa v jízdě na jetsurfu.

Kalendář Moto E 2020

 • 19. 7. Jerez (Španělsko)
 • 26. 7. Jerez (Španělsko)
 • 13. 9. Misano (San Marino)
 • 20. 9. Misano (Emilia Romagna) – 2 závody
 • 11. 11. Le Mans (Francie) – dva závody

Vizitka Jakuba Kornfeila

 • Narozen: 8. 4. 1993
 • Bydliště: Rohatec u Hodonína
 • Debut v MS: San Marino 2009
 • Starty v MS: 182
 • Vítězství: 0
 • Stupně vítězů: 5
 • Nejlepší trénink: 2
 • Nejrychlejší kolo: 2
 • Body: 757
 • Úspěchy: 2. Velká Británie 2015 a Malajsie 2016, 3. Valencia 2015, Česká republika 2018 a Nizozemsko 2019, vítěz Red Bull Rookies Cupu 2009, vítěz ankety Zlatá řídítka o nejlepšího českého motocyklového závodníka 2015, 2016, 2018  

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud