Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Gladiator prozrazen. Známe podobu nového Wrangleru pick-up i jeho motory

David Bureš David Bureš 16. 11. 2018 • 21:31
16
1
Zobrazit náhledy (16)
Jeep Gladiator 2020 leak Jeep Gladiator 2020 leak Jeep Gladiator Concept 2005 Jeep Gladiator Concept 2005 Jeep Gladiator 2020 leak Jeep Gladiator 2020 leak Jeep Gladiator 2020 leak Jeep Gladiator 2020 leak Jeep Gladiator Concept 2005 Jeep Gladiator Concept 2005 Jeep Gladiator 2020 leak

Automobilce unikly informace o napjatě očekávaném pick-upu. Díky tomu víme, jak se bude designově lišit od výchozího Wrangleru i jaké motory nabídne.

Jeep si pro letošní ročník autosalonu v Los Angeles připravil horkou novinku, dlouhou dobu napjatě očekávaný pick-up na bázi Wrangleru. Měl se jmenovat Scrambler, nakonec však ponese označení Gladiator, podle stejně koncipované studie z roku 2005. To ale není všechno, co o novém pick-upu od Jeepu už víme.

Automobilka totiž na svých mediálních stránkách omylem zveřejnila tiskovou zprávu i několik fotografií nového vozu, čehož si ještě před opětovným stažením materiálů všimli uživatelé diskusního fóra Jeep Gladiator Forum a rozeslali do světa.

Díky tomu už víme, že drsně pojmenovaný pick-up se bude v lecčems podobat výchozímu Wrangleru, s nímž dokonce bude sdílet možnost plátěné střechy nebo sklopného čelního skla. Kabina je tvarována prakticky shodně jako u offroadu, největší rozdíly mezi oběma verzemi najdeme samozřejmě na zádi. Korbu zdobí výrazný nápis Jeep a zajímavě zdobená koncová světla.

video

Co se týče motorů, tak se u Jeepu Gladiator počítá se dvěma. Jestliže Wrangler je dostupný také se čtyřválci, Gladitor má nabídnout výhradně vidlicové šestiválce. Konkrétně půjde o benzinový 3.6 Pentastar, který v roce 2020 doplní naftový 3.0 EcoDiesel. Oba budou spolupracovat s osmistupňovým automatem, Pentastar však bude k dispozici též s šestistupňovým manuálem.

V nabídce budou hned dva systémy pohonu všech kol (Command-Trac 4x4 a Rock-Trac 4x4), v terénu mohou pomoci také uzávěrky obou náprav, samosvorný diferenciál, terénní pneumatiky nebo možnost odpojení předních stabilizátorů. Jak bude Gladiator mimo silnice schopný, dokazuje třeba brodivost až 762 mm.

Jakožto pick-up bude muset být Jeep Gladiator i skvělým tahačem. I v tomto směru má co nabídnout. Na korbě utáhne až 725 kilogramů, tažený přívěs bude mít moci až 3470 kilogramů.

Jeep si tak podle všeho dal na svém pick-upu opravdu záležet. Co všechno si pro nás v tomto ohledu připravil, bychom se měli dozvědět 28. listopadu, kdy se Jeep Gladiator má světu oficiálně představit.

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
17. 11. 2018 12:41
pecka
ale to jeepu trvalo.... spravit konecne aj nejaky pick-up.... ale lepsie neskoro ako vobec.... vidim to ze predaje jeepu pojdu aj vdaka gladiatorovi v amerike nadalej pekne hore.... :yes:

PS: aj v eu by taketo nieco ako konkurent pre L200 a amarok mohlo mat sancu... tak uvidime :yes:

dokonalost na 4? .... no predsa jeep [odkaz] :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud