Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep poodhaluje další nové sedmimístné SUV

Ondřej Mára Ondřej Mára 14. 2. 2022 • 22:54
24
Zobrazit náhledy (24)
Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander

Automobilka Jeep pokračuje v představování nových modelů se třemi řadami sedadel, ani nejnovější sedmimístný model se však v Evropě nejspíš oficiálně neukáže.

Tradiční americká značka možná po určitou dobu strádala a zaostávala, pokud šlo o modely nabízející tři řady sedadel a sedm míst pro posádku. V posledních letech však automobilka tohle slabé místo eliminovala a na trh uvedla hned několik zajímavých sedmimístných vozů.

Z minulého roku stačí připomenout například modely Jeep Wagoneer, Jeep Grand Wagoneer nebo Jeep Grand Cherokee L, přičemž všechny výše jmenované modely mířily především na domácí trh. Pro čínský trh automobilka nabízí již několik let model Grand Commander, zatímco pro Jižní Ameriku v minulém roce představila sedmimístný Commander.

S novým rokem však sedmimístná ofenzíva značky nepolevuje a automobilka poodhaluje nový sedmimístný model Meridian. Ten je postaven na základech indické verze modelu Commander a techniku by měl sdílet s modelem Compass. Automobilka ovšem protáhla rozvor i přesahy karoserie a vytvořila tak prostornější kabinu se sedmi místy.

Video se připravuje ...

Vůz zatím kryje maskovací fólie, podle zahraničních zdrojů by však podoba finálního modelu Meridian neměla být příliš vzdálená jihoamerickému modelu Commander, který je rovněž postaven na technice modelu Compass. Změny by tak mohly být tvořeny spíše jen estetickými drobnostmi.

Na bližší informace si ještě budeme muset počkat, Jeep však ve videu ukazuje testování vozu v terénu i na delších trasách – jen při jízdě z Kašmíru do Kanyakumari měl vůz ujet okolo 3.500 km. Zástupci značky pak s hrdostí dodávají, že vůz byl vyvíjen pro indické zákazníky a s ohledem na jejich potřeby. Výroba by pak rovněž měla probíhat v Indii.

Pod kapotou by se měl podle informací indických médií zabydlet 2,0litrový turbodiesel, který nabídne okolo 200 koní. Samozřejmě nebude chybět ani pohon všech kol nebo devítistupňová automatická převodovka. Mluví se však také o mild-hybridní motorizaci.

SUV se třemi řadami sedadel by mělo být dostupné ve dvou konfiguracích. Kromě klasické konfigurace se sedmi místy se údajně zvažuje také šestimístná konfigurace, kdy by mohla být druhá řada sedadel nahrazena dvojicí samostatných křesel.

Výbava by pak měla v závislosti na konfiguraci nabídnout například ventilované přední sedačky, 10,25palcový přístrojový štít, 10,1palcový infotainment, bezdrátové nabíjení telefonu nebo například prosklenou střechu.

A proč vlastně jméno Meridian? Inspirací se měl stát 77 poledník východně od Greenwich (Meridian = z angličtiny poledník), který je údajně s populací 140 milionů lidí nejlidnatějším poledníkem na světě. Název měl být vybrán z celkem 70 různých možností.

Doporučujeme

Témata