Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Wrangler si pro nový modelový rok nachystal speciální edici High Tide a Beach

10. 2. 2022 • 01:59
8
9
Zobrazit náhledy (8)
Jeep Wrangler Rubicon 392 Xtreme Recon Package Jeep Wrangler Rubicon 392 Xtreme Recon Package Jeep Wrangler Rubicon 392 Xtreme Recon Package

Automobilka vyslyšela své zákazníky a oblíbenému Wrangleru vytvořila speciální edici.

Před více než rokem přišel Jeep s velkým haló, když po více než 40 letech dodal do Wrangleru osmiválcový motor. Tento Wrangler dostal označení Rubicon 392. Z objemu 6,4 litru HEMI V8 dostala automobilka 470 koní a 637 Nm. Jeep uzpůsobil Wrangler Rubicon 392 tak, aby se dal využít jak na asfaltu, tak v terénu.

Pro rok 2022 si Jeep připravil poněkud vlažnější ale neméně zajímavou novinku. Automobilka představuje výbavu High Tide, která navazuje na výbavu Sport S. Tuto speciální edici Wrangleru bude pohánět 3,6litrový šestiválec Pentastar o výkonu 285 koní a 353 Nm. S novou výbavou High Tide dostane zákazník pevnou střechu v barvě karoserie, LED světlomety včetně mlhovek, odolné čelní sklo Gorilla Glass, boční lišty, střešní okénko Sunrider Fliptop nebo nálepky High Tide umístěné na kapotě Wrangleru.

Výbava High Tide také obsahuje dobrodružný balíček Xtreme Reckon. S tímto paketem má Wrangler sedmnáctipalcové disky se šroubovaným límcem proti prokluzování pneumatik na ráfku. Disky jsou obuty pětatřicetipalcovými pneumatikami BF Goodrich T/A KO2. Wrangler je s tímto balíčkem zvednutý téměř o čtyři centimetry a převod zadní nápravy je 4,56.

Prvních 500 kusů nové výbavy High Tide bude označeno limitkou Beach. Místo samolepek High Tide zkrátka dostanete samolepky Beach, abyste s tímto Wranglerem po příjezdu na pláž cítili, že tam opravdu patříte. U modelu High Tide budou dostupné barvy High Velocity žlutá, Hydro modrá, černá, Bright bílá a Stin šedá.

Wrangler v nových edicích mohou lidé poprvé vidět na akci Jeep Beach 2022 week na Floridě, která se koná poslední týden v dubnu. “Nasloucháme naším zákazníkům, takže během této vícedenní akce oslavujeme jejich vášeň pro vozidla orientovaná na pláž se speciálními edicemi High Tide a Beach a také představením naší nejnovější nové, půvabné barvy, žluté High Velocity,” nechal se slyšet šéf Jeepu Jim Morrison.

Jeep začne přijímat objednávky na novou výbavu již v průběhu února. Ceny v USA budou u výbavy High Tide a Beach startovat na částce 49.240 dolarech (přibližně 1,050 milionu Kč). Zatím není jasné, zda se výbava High Tide později dostane i na evropský trh.

Autor: Dominik Kovář

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
11. 2. 2022 11:55
Re: Stellantis si nakonec vede docela dobře
Výhodnost nafty už žádná není :-)

Dražší náklady, dražší servis, smrdí to a nemá to zvuk :-)
Avatar - Barrichello
11. 2. 2022 09:07
Re: Stellantis si nakonec vede docela dobře
Sazomet v naftě co jezdí za větší náklady jak HEMI na LPG je faaaakt výhra :-)
10. 2. 2022 19:43
Re: Stellantis si nakonec vede docela dobře
jenze u stelantisu se vybrat slusny auto da. Namatkove velmi dobry klony proace, stal bych o alfu a nekde v rohu bych zkusil astru. Ale od renaultu fakt nevim co...
Jo a mysli si co chces, ale DS7 zpetne hodnotim velmi dibre
10. 2. 2022 19:41
Re: Stellantis si nakonec vede docela dobře
grandciro hemi je ta plečka kterou nakope i kodiaq rs v nafte? To jsem snad znamymu rozmluvil aby si koupil levnejsi GLS...
O tom, ze se v cr loni prodalo skoro 500 mnohem rychlejsich a uspornejsich hybridnich gle a x5 dohromady ani nemluve
Avatar - Barrichello
10. 2. 2022 19:10
Re: Stellantis si nakonec vede docela dobře
Zatímco všichni v Evropě kupují Grandčíro s 3,6 V6 a 5,7 HEMI , dovezlo už sem jich sem tisíce :-)