Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Karbon, aramid a rychlé pruhy. BMW ukazuje sportovní doplňky pro kombík řady 5

Daniel Fuglevič
Diskuze (10)

Se všemi díly z katalogu se nemusí „pětkový“ kombík stydět zaparkovat ani vedle tvorby zavedených německých tunerů.

Komu by nestačily standardní sportovní pakety a doplňky v rámci konfigurátoru nejnovější řady 5 Touring, pro toho nyní BMW již tradičně představuje dodatečný katalog dílů M Performance Parts. Pro kombík s konvenčním spalovacím motorem i jeho elektrickou alternativu i5 v M Sport paketu uvádí nejen kosmetické a aerodynamické díly, ale dále nabízí i posílenou brzdovou soustavu a rozšířenou paletu designů kol.

Video se připravuje ...

Určitým stylingovým mezistupněm před příchodem vrcholného BMW M5 Touring tak může být pro „pětkový“ kombík například přední karbonový splitter (dostupný i v leskle černém lakování), karbonové nástavce prahů rovněž doplněné o šedou grafiku nebo nástavec již dostatečně agresivního zadního difuzoru, v tomto případě z aramidu (vysoce odolného materiálu ze syntetických vláken).

Na vlně karbonu pokračuje BMW s kryty zrcátek ve dvou různých designech, přičemž výrazně působí na kombi také velký zadní spoiler lakovaný leskle černou a doplněný o boční aerodynamické lišty v karbonu. Podtrhnout linie karoserie může nabízená grafika pruhů na bocích vozu, táhnoucí se od předních světlometů až k zadním svítilnám.

Nové designy lehkých M Performance kol nabízí BMW v rozměrech 19-, 20- a 21 palců, rovněž v konkrétní specifikaci se zimními pneumatikami (včetně verze s protiskluzovými hroty). Za 21palcová kola je pak možné nasadit i silnější M Performance brzdovou soustavu s 20palcovými kotouči a šestipístkovými červeně lakovanými třmeny vpředu (vzadu s jednopístkovými plovoucími).

S doplňky nekončí BMW ani uvnitř, kam je možné dokoupit karbonové či hliníkové kryty prahů, koberečky s M trikolórou či nerezové kryty pedálů. Nakonec je v seznamu příslušenství i M Performance pouzdro klíče z kůže a alcantary nebo karbonová krytka palivové nádrže pro spalovací a plug-hybridní kombi řady 5.

Daniel Fuglevič
Diskuze (10)

Doporučujeme

Avatar - Dinar
9. 5. 2024 12:43
Re: Design
To přední lízátko trochu eliminuje radliciozní tvar předního nárazníku. Každopádně já jsem už design G60 vzdal, ani po těch pár měsících přivykání oka to neumím, už tam prostě z bmw nic nevidím...
Avatar - Dinar
9. 5. 2024 12:40
Re: Design
Auto, které nemá viditelný výfuk, je prostě bezemisní. Za lepší, za zelený svět!
9. 5. 2024 12:37
Re: Design
Tak ještě hezky vypadá lízátko pod přední radlicí, ale od předního kola dál jsou ty doplňky tedy hodně za hranicí vkusu. :D
9. 5. 2024 12:00
Moc se mi to nelíbí
Myslím, že na novou pětku si nezvyknu, vždy když vyšla bylo to něco, tenhlekrát se zdá že to nějak není ono.
9. 5. 2024 11:47
Re: Design
nene nejlepsi jsou zadni narazniky s rourkama misto G vejfuku…