Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kawasaki Versys 1000: Nový design a řada dalších změn pro rok 2019

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (1)
Kawasaki Versys 1000 míří do letošního roku v nové generaci a nabídne rovnou dvě provedení. Vedle základní verze, disponující velmi slušnou výbavou, je v nabídce i skutečně luxusní SE.

Kawasaki Versys 1000 je většinou představována jako cestovní enduro nebo adventure bike a samotný výrobce má tento model zařazen do kategorie adventure tourer, což jej vlastně charakterizuje nejlépe.

Novou generaci lze lehce identifikovat díky přepracovanému designu. Ten především v oblasti předních partií i boků rozvíjí současný styl sportovních a především cestovních strojů značky Kawasaki. Vedle atraktivnějšího vzhledu je zde cílem především zlepšení ochrany jezdce, k níž přispívá vyšší a stavitelný větrný štítek.

Základem modelu Versys 1000 je rám kombinující hliníkové odlitky s trubkovou konstrukcí, který doplňuje kapalinou chlazený řadový čtyřválec o objemu 1043 cm3 s nejvyšším výkonem 88,2 kW (120 k) při 9000 min-1 a točivým momentem 102 N.m při 7500 min-1. Tyto hodnoty míří k zadnímu kolu prostřednictvím šestistupňové převodovky.

Zásadní novinky vedle designu představuje u nové generace elektronika v čele a novými přístrojovými štíty, elektronickým ovládáním plynu, elektronickým tempomatem a ABS, pracujícím v náklonech. Standardem je kompletní LED osvětlení, které je v případě modelu SE rozšířeno o světla v bocích kapotáže, osvětlující vnitřní strany zatáček.

Samostatnou kapitolu představuje brzdový systém, který vpředu využívá plovoucí kotouče o průměru 310 mm v kombinaci s moderními čtyřpístkovými radiálními třmeny, zatímco vzadu je jeden kotouč o průměru 250 mm s jednopístkovým třmenem.

Model s označením SE pak představuje skutečně luxusní cestovní stroj, který je standardně vybaven elektronicky nastavitelným podvozkem KECS (Kawasaki Electronic Control Suspension), jízdními módy Sport, Road, Rain a Rider, systémem KQS (Kawasaki Quick Shifter), umožňující řazení vyšších rychlostí bez použití spojky a možností propojení s telefonem za využití aplikace Rideology.

Kawasaki si pak pro nový Versys 1000 SE připravila ještě jednu lahůdku, kterou se již může pochlubit model H2 modelového roku 2019 a tou je nová vysoce odolná barva. Ta je na vybraných částech motocyklů a je vybavena speciální vrstvou umožňující samoopravy mírného poškrábání.

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (1)
5. 2. 2019 01:56
Skvělá motorka
a snad jediné cestovní enduro s upraveným čtyřválcem ze supersportu. Ostatní umí počítat do dvou, maximálně do tří ;)