Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Carens se vrací. U nás s ní ale nepočítejte

David Bureš David Bureš 7. 12. 2021 • 17:38
49
1
Zobrazit náhledy (49)
Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens Kia Carens

Carens chce být i v nové generaci praktickým automobilem se třemi řadami sedadel. Spíše než o MPV však půjde o crossover.

Kia postupně uvádí vozy nové generace, navržené podle nového stylistického jazyka "spojené protiklady". Nejnovějším zástupcem je Carens, rodinný automobil až se třemi řadami sedadel, který se představuje na prvních skicách. V Evropě se ale na něj netěšte, nová Kia Carens primárně cílí na indický trh.

Jak zveřejněné nákresy ukazují, také nový Carens vsadí na výrazný design s moderními detaily. Nově koncipované přídi tak vedle jinak pojatého tzv. tygřího nosu dominují rozdělené světlomety využívající techniku LED.  

Silueta zase dokazuje, že i jinde ve světě se velkoprostorové automobily rády inspirují světem SUV. Už nejde o klasické MPV, ale spíše crossover. Skica naznačuje zvýšený postoj a vcelku krabicovitou karoserii, lehce evokující model Soul.

Moderní prvky využije také interiér. Potvrzeno je nasazení navigace s 10,25" obrazovkou ve středovém panelu. Kia navíc slibuje vysokou úroveň luxusu a hlavně bohatý prostor, a to pro všechny pasažéry, včetně těch ve třetí řadě sedadel.

"Kia Carens je skutečným odrazem toho, co dnešní zákazníci chtějí od svých vozidel s třemi řadami sedadel," shrnuje charakter novinky šéfdesignér značky Kia Karim Habib.

Premiéra vozu je přitom již za rohem. Nová Kia Carens se představí již 16. prosince, a to v indickém Gurugramu.

Chystaná novinka bude v pořadí už čtvrtá generace Kie Carens. Ta zatím poslední se vyráběla mezi lety 2013 a 2018, kdy skončila kvůli klesajícímu zájmu o tento typ vozidel.

Související články

Témata
7. 12. 2021 23:16
Nevadí
Nech si nový model v Indii užijú. MPV to už nie je a crossoverov a SUV tu máme dosť a dosť.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud