Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia oficiálně představila nové logo, rozzářila jím oblohu

Ondřej Mára Ondřej Mára 7. 1. 2021 • 18:43
27
6
Zobrazit náhledy (27)
Logo Kia Logo Kia Logo Kia Logo Kia Logo Kia Logo Kia Logo Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia

Kromě nového loga představila jihokorejská automobilka i nový slogan. Na další informace o novém směřování značky si však budeme muset počkat.

O novém logu značky Kia se mluví již od konce roku 2019, kdy na veřejnost unikla nejprve nová grafika a následně i nové logo již na volantu. Sama automobilka pak spekulace o novém logu potvrdila teprve v říjnu minulého roku, kdy na rok 2021 slibovala řadu novinek.

A první z nich je právě představení nového loga a sloganu na znamení „smělé transformace této automobilky a zbrusu nových cílů značky“, jak uvádí tisková zpráva. Nové logo by pak mělo symbolizovat ambice značky dostat se do čelní pozice v odvětví mobility cestou rozsáhlé modernizace ve všech aspektech jejího podnikání.

Automobilový průmysl v současnosti prochází rychlou proměnou, Kia se aktivně profiluje a těmto změnám přizpůsobuje. Naše nové logo představuje touhu inspirovat zákazníky společně s tím, jak se vyvíjejí jejich potřeby mobility; a také má inspirovat naše zaměstnance ke zvládání překážek, které v rychle se měnícím odvětví musíme překonávat,“ uvedl Ho Sung Song, prezident a CEO Kia.

Nové logo, připomínající ručně psaný podpis, vysvětluje automobilka v tiskové zprávě následovně: „Rytmická a nepřerušovaná křivka loga vyjadřuje odhodlání značky Kia zprostředkovat okamžiky inspirace, zatímco symetrie loga znázorňuje důvěryhodnost. Stoupající partie loga představují rostoucí ambice značky Kia, a co je důležitější, její nabídku zákazníkům.

video

Kromě nového loga představila Kia i nový globální slogan značky „Movement that inspires“. Další podrobnosti o nové strategii, filozofii a cílech značky se ale dozvíme až prostřednictvím digitální platformy New Kia Brand Showcase. Akce je naplánována na 15. ledna a její vysílání bude možné sledovat i na YouTube, bohužel však začne v 01:00 středoevropského času.

Vraťme se ale na chvíli ještě k samotnému logu, jehož představení se zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů. Automobilka totiž k odhalení loga využila pyrotechnickou show v kombinaci s 303 „pyrodrony“, díky čemuž doslova rozzářila nebe nad korejským městem Inčchon. Zápis do nejznámější knihy rekordů si přitom Kia připsala právě za nejvyšší počet bezpilotních letounů (UAV) spouštějících ohňostroj v jednom okamžiku.

Související články

Témata
7. 1. 2021 22:58
Re: ...
moderni to neni a ja tam jednoznacne vidim KN, pripadne KVI
Avatar - SKAY
7. 1. 2021 17:33
Nic moc
Zatím měto nějak nezaujalo. Snad na autech to bude vypadat dobře. To současné res.minulé ja takové nijaké obyč nápis v oválu strohé ,učinné jak cenovka v samošce.
7. 1. 2021 10:35
Pěkný
Stávající logo se mi nelíbí vůbec, takže za mě je jakákoli změna k lepšímu. :yes:
7. 1. 2021 10:32
Re: ...
Na druhú stranu už nevyzerá tak obyčajne ako doteraz. Je to moderné, jedinečné, tak prečo nie? Historické korene sa v tom hľadať nedajú, prakticky žiadne nie sú, takže mali vlastne voľnú ruku. Určite je to lepšie ako logo Hyundai, ktoré si laici bežne mýlia s Hondou.
7. 1. 2021 09:57
Re: ...
jj, taky vidím KN

A nevidím tam žádné "odhodlání značky Kia zprostředkovat okamžiky inspirace", a dokonce ani tu "symetrii loga znázorňující důvěryhodnost". Spíše mi to logo koresponduje s ostatními žvásty

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud