Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koenigsegg přiveze do Ženevy novinku, kterou nepojmenuje Ragnarok

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 1. 2019 • 15:56

Koenigsegg má sice na letošním autosalonu v Ženevě představit nástupce modelu Agera RS, ale ten neponese jméno Ragnarok, které s ním bylo spojováno v loňském roce. Navíc bude jeho výroba opět silně omezena.

Koenigsegg v létě roku 2017 oficiálně oznámil, že model Regera je vyprodán a všech 80 plánovaných exemplářů již zná své majitele. Na jaře roku 2018 pak byla zveřejněna informace, že švédská automobilka končí s výrobou série 25 vozů modelu Agera RS.

Ženevský autosalon, který se má letos uskutečnit v termínu od 7. do 17. března, se i proto má stát místem premiéry novinky, s níž hodlá Koenigsegg nahradit model Agera RS, který v roce 2017 stanovil během jediného víkendu pět světových rekordů a vzal tak vítr z plachet Bugatti, respektive modelu Chiron. O úspěšné plnění rychlostních výzev se staral vidlicový pětilitrový osmiválec s dvojicí turbodmychadel s působivým výkonem 866 kW (1177 kW).

Nový zástupce značky Koenigsegg se měl podle informací, které koncem léta loňského roku získal The Supercar Blog , jmenovat Ragnarok, což je v severské mytologii označení pro konec světa. Podle nejnovějších informací, za nimiž má stát švédský deník Dagens Industri ovšem k použití tohoto jména nedojde.

Novinka pak má podle nejnovějších zpráv vzniknout v počtu 125 vozů. Cena jednoho exempláře má být přes dva miliony amerických dolarů (zhruba 45 milionů Kč). Z plánované série pak mít již nyní před oficiálním odhalením svého majitele minimálně 72 vozů.

Připomenout pak lze i neoficiální informace z loňského roku, uvádějící, že k pohonu nového modelu značky Koenigsegg poslouží dvojicí turbodmychadel přeplňovaný vidlicový osmiválec s nejvyšším výkonem kolem 1060 kW (1440 k). Tento motor má být schopen točit až 9000 otáček za minutu a vozu, jehož hmotnost se má pohybovat kolem 1200 kg poskytovat dynamické schopností, které překonají i model Agera RS.

Související články

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Kia Sorento  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku