Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koenigsegg Ragnarok s výkonem až 1440 koní se má stát nástupcem modelu Agera RS

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 9. 2018 • 17:09
13
Zobrazit náhledy (13)
Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS
Švédský výrobce hypersportovních a supersportovních automobilů se připravuje na premiéru nového modelu, ten má své předchůdce vedle důraznosti svého jména překonávat především svými výkony.

Koenigsegg v létě loňského roku oficiálně oznámil, že model Regera je vyprodán a všech 80 plánovaných exemplářů již zná své majitele. Na jaře letošního roku pak byla zveřejněna informace, že švédská automobilka končí s výrobou série 25 vozů modelu Agera RS.

V současnosti se tedy Koenigsegg věnuje výrobě modelu Regera a vývoji novinky, s níž hodlá nahradit ostřejší model Agera RS, který v loňském roce stanovil během jediného víkendu pět světových rekordů a vzal tak vítr z plachet Bugatti, respektive modelu Chiron. O úspěšné plnění rychlostních výzev se staral vidlicový pětilitrový osmiválec s dvojicí turbodmychadel s působivým výkonem 866 kW (1177 kW).

Nový zástupce značky Koenigsegg se má podle informací, které získal The Supercar Blog , jmenovat Ragnarok, což je v severské mytologii označení pro konec světa. Design novinky má rozvíjet současný styl své značky a samozřejmostí bude snaha o dosažení co nejlepších aerodynamických vlastností vozu ve vysokých rychlostech.

Koenigsegg Ragnarok má být podle neoficiálních informací poháněn dvojicí turbodmychadel přeplňovaným vidlicovými osmiválcem s nejvyšším výkonem kolem 1060 kW (1440 k). Tento motor má být schopen točit až 9000 otáček za minutu a vozu, jehož hmotnost se má pohybovat kolem 1200 kg poskytovat dynamické schopností, které překonají i model Agera RS.

Světová premiéra nového modelu značky Koenigsegg má být naplánována na autosalon v Ženevě, který se uskuteční v termínu od 7. do 17. března roku 2019. Podle dostupných informací má již nyní švédský výrobce přijímat objednávky na svou připravovanou novinku.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku