Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koncern VW vytvořil divizi zaměřenou na umělou inteligenci

ČTK
Diskuze (8)

Německý automobilový koncern Volkswagen vytvořil specializovanou divizi zaměřenou na umělou inteligenci (AI). Volkswagen v tiskové zprávě uvedl, že divize s označením AI Lab bude hledat a rozvíjet nové možnosti využití umělé inteligence v produktech koncernu.

"Digitální produkty založené na umělé inteligenci budou hrát v budoucnosti pro skupinu Volkswagen klíčovou roli," uvedla firma. "AI Lab bude identifikovat nové produktové nápady pro skupinu Volkswagen a interně je v rámci skupiny koordinovat. Jakmile to bude zapotřebí, bude to zahrnovat rovněž spolupráci s technologickým sektorem v Evropě, v Číně a v Severní Americe," dodala. Cílem je podle Volkswagenu rychle vyvinout digitální prototypy a předat je koncernovým značkám k využití.

"Chceme zákazníkům díky umělé inteligenci nabídnout skutečnou přidanou hodnotu. Hodláme propojit vnější digitální ekosystémy s vozidly a vytvořit lepší uživatelský zážitek," uvedl šéf koncernu Volkswagen Oliver Blume. "Spolupráce s technologickými společnostmi je pro nás klíčová," dodal.

Video se připravuje ...

Automobilka Volkswagen tento měsíc oznámila, že začala do svých automobilů integrovat populární chatovací systém ChatGPT založený na umělé inteligenci. První vozidla se systémem ChatGPT představila na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Chatovací systém ChatGPT vyvinula společnost OpenAI podporovaná Microsoftem. Firma OpenAI předloni v listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti. Systém si rychle získal popularitu a výrazně přispěl k současné vlně zájmu veřejnosti, médií a investorů o umělou inteligenci.

ČTK
Diskuze (8)

Doporučujeme

2. 2. 2024 12:39
Před lety autopilot
Ještě nedávno to byl akcent na samo řiditelná auta a teď hnedka AI. Nic nedotáhnou do konce, o jejich infotainmentu nemluvě. Co to bude příště? Tím AI můžou klidně nahradit celej svůj předraženej management a vyjde to nastejno.
Avatar - Mokrous
2. 2. 2024 11:59
Re: Dear Chatbot!
No. Postupně je toho víc, ale tohle bylo jen takový rýpnutí, že auta stojí poslední dobou za *** a silnice a lidi taky a místo řešení skutečných problémů si máme povídat s nějakým virtuálním kriplem.
2. 2. 2024 08:58
Re: Dear Chatbot!
Keby len kolesá! A zrepasovať podvozok a vymlátené silentbloky ☹️
Avatar - Mokrous
1. 2. 2024 18:34
Dear Chatbot!
Yes Krouš?

"Can you please nějak opravit naše předražený a kurewskyrozjebaný silnice, abych zase nemusel měnit po zimě celý kola?"

I don't understand.

"No tak di do ***e! Víc jsem nepotřeboval."
1. 2. 2024 17:46
Re: Keby sa radšej...
Taky mám pocit, že AI to nespasí... :no: