Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konec technických průkazů a další změny: Na co všechno se řidiči mají připravit?

Petr Slováček
Diskuze (1)

Prodloužení platnosti evidenční kontroly nebo ukončení depozitu i bez STK. To jsou jen některé z čerstvých změn pro motoristy v Česku. Jiné jsou ale přijímány s rozpaky.

Současný ministr dopravy Martin Kupka (ODS) od prvních dnů svého jmenování sliboval, že řidičům zjednoduší životy. A nepatří sem pouze finální protlačení novely bodového systému, kterou si mezi sebou předávali už jeho předchůdci a v únoru prošla prvním čtením ve sněmovně, ale hlavně odstranění zbytečné byrokracie.

Zatím se mu to celkem daří. Některé změny už motoristé pocítili nedávno, například spuštění Portálu dopravy. Tam se řidič přihlásí přes svůj bankovní účet nebo datovou schránku a jednoduše na jednom místě najde informace o svých dokladech nebo vozidlech. Ještě od letošního března přichází balíček novinek a další budou brzy následovat.

Video se připravuje ...

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Petr Slováček
Diskuze (1)

Doporučujeme

24. 3. 2023 15:37
Co vozidla právnických osob?
V Portálu dopravu vidím "techničáky" obou aut, která aktuálně vlastním jako fyzická osoba, a vidím tam dokonce i auto, které jsem prodal před 7 lety. Ale pak mám ještě jedno auto na firmu (nebo přesně řečeno, aby mě někdo netahal za slovo: mám firmu s.r.o a ta firma má auto). K tomu autu se mi v Portálu dopravy nijak dostat nepodařilo. Nevěděl by někdo, jak na to?