Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lada představuje Nivu Travel ve speciální edici Black. Jak se vám líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 7. 2. 2022 • 18:58
8
2
Zobrazit náhledy (8)
Lada Niva Travel Black Lada Niva Travel Black Lada Niva Travel Black

Lada rozšiřuje nabídku verzí modelu Niva Travel o speciální provedení Black.

Niva Travel je zjednodušeně řečeno omlazenou verzí někdejšího Chevroletu Niva, který se poté, co AvtoVAZ odkoupil od amerického koncernu General Motors jeho 50procentní podíl, přejmenoval na Ladu Niva. Po zmíněné modernizaci se z tohoto vozu stala Lada Niva Travel.

Přídomek Travel odlišuje vůz od původní Nivy, kterou Lada stále prodává. Když v ruské automobilce držela podíl skupina GM, vyráběla se jako Lada 4x4, nyní ji v nabídce najdeme jako Nivu Legend.

Speciální verze Black (Lada používá marketingové označení [BLACK]) vychází z výbavy Comfort, která už v základu zahrnuje například klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla nebo klimatizovanou přihrádku před spolujezdcem.

Black přidává 16palcová litá kola (místo 15palcových) v černé barvě, skládací klíč s centrálním zamykáním a ovládáním alarmu, ochranný kryt rezervního kola v barvě karoserie a střešní ližiny. V interiéru najdeme černou stropnici a výšivku s označením verze na opěradlech předních sedadel. K dispozici je také pět laků karoserie.

Cena Lady Niva Travel v edici Black začíná na částce 972.900 rublů, což je v přepočtu asi 272 tisíc korun. O pohon se stará 1,7litrový zážehový čtyřválec spojený s pětistupňovou manuální převodovkou, který nabízí nejvyšší výkon 58,5 kW při 5000 min-1 a maximální točivý moment 127 N.m při 4000 min-1.

Všechny verze disponují stálým pohonem všech kol, uzávěrkou mezinápravového diferenciálu a redukční převodovkou.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
9. 2. 2022 13:24
Chtělo by to nový interiér
a silnější motor a pecka - jinak stále jednoduché, robustní auto do terénu.

Přesně jak to má být.
Avatar - netcar.xx
8. 2. 2022 23:08
Typickej
Ruskej škaredej bastard. Tak jako celé Rusko.