Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novou Ladu Niva Travel pořídíte i v Česku. A nedáte za ni moc

David Bureš David Bureš 24. 3. 2021 • 20:10
42
32
Zobrazit náhledy (42)
Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada Niva Travel

Lada rozšířila svoji nabídku o Nivu s modernější karoserií. Jmenuje se Travel a díky nezávislým dovozcům ji můžete pořídit také na českém trhu.

Ruská automobilka Lada se opět vrátila k legendárnímu označení Niva, které získala zpět od Chevroletu. Aktuálně přitom nabízí hned dva takové modely s tímto označením - Nivu Legend, což je ten původní offroad vyráběný od roku 1977, a Nivu Travel, která se donedávna vyráběla jako Chevrolet Niva. Obě přitom můžete zakoupit i na českém trhu.

Služeb oficiálního zastoupení sice nevyužijete, k dispozici jsou však různí nezávislí prodejci. Mezi ně patří třeba také brněnská společnost Cano Car, která se s námi podělila o český ceník Lady Niva Travel.

Nejlevnější verze přijde na 347.610 korun bez DPH, respektive 420.063 korun včetně daně. To je pořád v rámci tuzemské nabídky slušná cena, byť je znatelně vyšší než na domácím ruském trhu, kde základní Nivu Travel pořídíte za 762.900 rublů, což v přepočtu odpovídá zhruba částce 223.000 Kč.

Cenový rozdíl souvisí s tím, že v uvedené české ceně už je zahrnuta doprava vozu z Ruska do Česka, desetiprocentní clo za auto a dopravu, modifikace agregátu podle aktuální emisní normy Euro 6 a další potřebné technické úpravy podle platných předpisů, včetně potvrzení od akreditované zkušebny a schválení do provozu. Bez toho byste se neobešli ani při individuálním dovozu přímo z Ruska.

Niva Travel přitom není o tolik dražší než Niva Legend se shodným základem, avšak se starším vzhledem. Ta s pětidveřovou karoserií v Česku vyjde minimálně na 322.395 Kč bez DPH (390.098 korun včetně daně).

Výbava Nivy Travel v případě základního stupně Classic zahrnuje airbag řidiče, ABS a EBD, posilovač řízení, elektricky ovládaná přední okna, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, centrální zamykání, 15palcová ocelová kola nebo příprava pro rádio.

Pořídit je ale možné i další stupně výbavy. Comfort za 442.340 Kč včetně DPH přidává klimatizaci, klimatizovanou schránku před spolujezdcem nebo 15palcová litá kola. Vrcholné Luxe za 477.735 Kč s DPH má dále airbag spolujezdce, alarm, přední mlhovky, výškově nastavitelné sedadlo řidiče s bederní opěrkou, vyhřívané čelní sklo, zadní parkovací senzory včetně parkovací kamery, multimediální systém, 16palcová kola z lehkých slitin nebo střešní ližiny.

Stupně Comfort a Luxe navíc koupíte i v provedení Offroad, které je více přizpůsobeno jízdě v terénu. Má tak třeba nelakované prvky karoserie nebo sání vyvedené na střechu.

Všechny stupně výbavy jsou každopádně poháněny osvědčenou zážehovou sedmnáctistovkou o výkonu 58,5 kW. Podélně uložený agregát je spárován s pětistupňovou manuální převodovkou a stálým pohonem všech kol s uzávěrkou diferenciálu a redukcí.

Vozy Lada sice na českém trhu pořídíte jen přes nezávislé dovozce, přesto jsou v posledních letech díky jednoduché technice vcelku oblíbené. Za rok 2020 bylo v Česku podle statistik SDA evidováno 112 osobních vozů Lada, o pouhý jeden méně než o rok dříve, což je parádní výsledek s ohledem na situaci na trhu, ovlivněnou pandemií koronaviru. Tuzemským prodejům přitom dominuje klasická Lada Niva Legend (dříve Lada 4x4), díky své známosti a nízké ceně. Jde totiž o nejdostupnější offroad na trhu.

„Dosavadní průběh roku 2021 naznačuje, že zájem o vozy značky Lada má rostoucí tendenci. Naše firma letos dodala zákazníkům již 15 kusů a evidujeme dalších 29 objednávek,“ doplňuje k tomu Lukáš Vaverka ze společnosti Cano Car, která se specializuje na prodej terénních vozů Lada a UAZ.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
25. 3. 2021 10:59
Re: Tak proti tomuto..
To su ale strasne bachorky.
Avatar - Beefcake
25. 3. 2021 10:53
Re: Tak proti tomuto..
Niva ma *** a nie uzavierkY. Ma jednu uzavierku medzinapravovu. V ramci naprav stara nemala nic a nova je na tom rovnako.
Alebo uz zacala aspon pribrzdovat kolesa ?
Co je plus, ze ma redukciu.
Avatar - .StenLi.
24. 3. 2021 23:46
Re: Tak proti tomuto..
Tak si to zhrnme. Nikdy si v tej Nive nesedel ale obhajujes tu jej schopnosti a dokonca vydrz len na zaklade svojich pocitov a tuzob, ktore odporuju ferovemu objektivnemu testu, dokonca ruskemu :) Toto je podla teba objektivne? :)
24. 3. 2021 22:57
Re: Cena ok rozhodně není
Není to oficiální dovoz, píše se to v článku. Je to jako by sis nechal dovézt něco z USA individuálně, tzn. někdo to za tebe nakoupí u dealera. Je jasné že v tom musí být desítky tisíc CZK marže místního prodejce.
24. 3. 2021 22:17
Design hnusný...
motor zoufalý, dílenské zpracování slabé, ale zase je to pořádně předražené! :-[]
P. S. Niva Legend je proti této hrůze vyložená krasavice! :-)
Články odjinud